Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Bostik zengin ürün çeşidi ve yenilikleriyle beğeni topladı
TOTAL Grubu çatısı altında 'yapı, yalıtımlı cam, marin, otomotiv, ambalaj ve hijyen' endüstrilerine yönelik 'kimyasallar, harçlar, yapıştırıcılar ve sızdırmazlık ürünleri' alanlarında faaliyet gösteren Bostik, Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da zengin ürün gamıyla yer aldı. Tekbau A.Ş. ve Çekomastik A.Ş. genel müdürlüklerini eş zamanlı olarak sürdüren Mehmet Aksun, “Kuru harçlar, yapı kimyasalları, sızdırmazlık ürünleri ve yapıştırma teknolojileri alanlarında en geniş tabanlı ürün portföyünü oluşturarak tüketicinin hizmetine sunduk. Gördüğümüz ilgiden dolayı çok mutluyuz. Yapı kimyasalları, yapıştırma ve sızdırmazlık teknolojileri alanlarında Bostik’in global çizgisini muhafaza ederek Türkiye’deki hedeflerimize hızla ulaşacağız” dedi.

Bostik stadında, su yalıtım teknolojileri, zemin teknolojileri, parke-halı yapıştırıcıları, seramik yapıştırıcıları, enerji tasarruf teknolojileri, panel yapıştırma teknolojisi, sıva ve örgü harçları, teknik harçlar ve mastik teknolojileri olmak üzere yapı alanına yönelik 9 ürünün yanı sıra MS Polimer teknolojisiyle üretilen ürünler ve yangına dayanıklı ürün grubu da öne çıkanlar arasındaydı.

MS polimer teknolojisiyle üretilen ürünler

1970'lerin sonunda Japonya'da geliştirilen ve 1986’dan itibaren Avrupa’da ilk kez Bostik tarafından uygulanan MS Polimer Teknolojisi, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya kaldı. Solvent, silikon, izosiyanat ve bitüm içermeyen, yeni jenerasyon MS Polimer esaslı ürünler; yüksek yapışma, iç ve dış ortamlarda kullanılabilme, UV dayanımı, kimyasallara karşı mukavemet ve boyanabilme özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, sağlıklı bir çalışma ortamı sağlaması ve çevre ile uyumlu olması nedeniyle de yapı sektörünün tercih ettiği ürünlerin başında geliyor.

Yangına dayanıklı ürün grubu

Yenilikleriyle pazarın nabzını tutmaya devam eden Bostik, yeni ürün grubu olarak Yangına Dayanıklı Ürün Grubunu tüketiciyle buluşturuyor. Evlerde, kamu binalarında, ofislerde, iş yerlerinde ve depolarda duman ve ateşin yayılma alanlarını kontrol ederken önce doğru koruyucuları kullanıldığından emin olmak gerekiyor. Bostik Yangın Grubu’nun tüm ürünleri kabul edilen en yüksek yangın standartlarına uyacak şekilde geliştirildi.

Bostik Fireseal

Silikon bazlı mastik Bostik Fireseal, üstün yangın direnci özelliği ile yangının yayılmasını 4 saate kadar engelliyor. Farklı türden malzemelere üstün yapışma özelliği sunan 2,5 cm’lik derz genişliklerinde dahi akma/sarkma sorunu yaşamadan kullanılabilen Fireseal, İngiltere BS 476: Part20:1987 yangın standardına göre 4 saat dayanıklılık sınıflandırmasına uygunluğuyla öne çıkıyor. Fireseal mükemmel soğuk duman yalıtımı kadar ±%25 hareket kabiliyeti özelliğiyle de farkını ortaya koyuyor. Bostik Fireseal 310 ml plastik kartuş içinde Beyaz ve Gri olmak üzere iki renk olarak satışa sunuluyor.

Bostik Intucrylic

Yapılar için geliştirilmiş su bazlı, yüksek kaliteli, yangın önleyici akrilik mastik Intucrylic aynı zamanda birçok değişik yapı malzemesine de mükemmel yapışma kabiliyetine sahip. Yangına maruz kaldığı anda, özel yapısından dolayı şişerek bir nevi yalıtım kömürü halini alır ve alev ile dumanın geçişine veya yayılmasına engel olur. İngiltere BS 476: Part20:1987 yangın standardına göre 4 saat dayanıklılık sınıflandırmasına uygun olan Intucrylic 3 cm’ye kadar derz genişliklerinde sorunsuz kullanılabilinir. ±%12,5 hareket kabiliyeti özelliği gösteren Bostik Intucrylic 310 ml plastik kartuş içinde Beyaz ve Gri olmak üzere iki renk olarak satışa sunuluyor.

Bostik FR909 MS

Benzersiz kimyasal yapısı ile Hibrid MS polimerler farklı yüzeylere kullanılabiliyor ve esnekliğiyle de uygulama kolaylığı sunuyor. UV direnci yüksek ürün boyanabiliyor ve izosiyanat, PVC, silikon yağı ile solvent içermiyor. İç ve dış yüzeylerde kullanılabilen ve tüm bu özelliklere ek olarak yangında dört saate kadar dayanabilme özelliğiyle de öne çıkan FR909 MS, hem mastik hem de yapıştırma özelliğiyle de önemli bir avantaj sunuyor. İngiltere BS 476: Part20:1987 yangın standardına göre 4 saat dayanıklılık sınıflandırmasına uygun olmasıyla dikkat çeken FR909 MS, kokusuz yapısı kadar yıllarca esnekliğini kaybetmemesiyle de öneli bir avantaj sunuyor. Bostik FR909 MS 310 ml plastik kartuş veya 600 ml sosis ambalaj içinde Gri renkle satışa sunuluyor.

Bostik FR Expanding Foam

Havadaki nem ile kendiliğinden kürleşen tek komponentli yangın dirençli Poliüretan dolgu köpüğü olan FR Expanding Foam, yarı-esnek yapı sayesinde vibrasyon ve yapışma hareketlerini optimum seviyede dengeler. Ahşap, tuğla, taş, beton, bort ve metal yüzeylere mükemmel yapışan FR Expanding Foam dört saate kadar yangın direnci performansı kadar iç ve dış cephe uygulamalarına uygunluğuyla da öne çıkıyor. BS 476 Part 20’ye göre 4 saat yangın direnci performansı gösteren Bostik FR Expanding Foam DIN 4102, B1 ve B2 yangın sınıflarını da kapsıyor. Tek komponentli ürün sadece hızlı kürlenmekle kalmıyor, aynı zamanda ufak veya geniş boşlukları da dolduruyor ve yalıtımını yapıyor. FR Expanding Foam 700 ml aerosol tüp halinde satışa sunuluyor.

Bostik Intustrip

Kolay uygulanabilen, yarım saate kadar yangın dayanımlı bant-mastik Bostik Intustrip yangına maruz kaldığı zaman özel yapısından dolayı şişerek, kömürleşerek alev ve dumanın geçişine veya yayılmasına engel oluyor. Intustrip kapı ve pencerelerdeki cam yataklarında ve mastik uygulama preslemelerinde kullanılabilir. BS 476 Part 20’ye göre yarım saat yangın direnci performansı gösteren Intustrip iç mekan kullanımı için tasarlanmış bir ürün olup ahşap, metal ve cama mükemmel yapışıyor. Kullanıma hazır bir şekilde satışa sunulan Bostik Intustrip 12 mm x 3 mm x 5 m abatlarında 6 ruloluk ambalaj içerisinde Beyaz renkle satışa sunuluyor.

Bostik Fire Cement

Kullanıma hazır yangın önleyici bir çimento harcı olan Bostik Fire Cement, yapılardaki birleşim boşluklarına doldurularak bu boşluklardan alev ve duman yayılmasına engel olur. Maksimum 1250 C°’ye kadar sıcaklıklara kadar dayanıklılık gösteren Bostik Fire Cement iç kullanıma ait baca-boru bağlantılarında, katı yakıt fırınları ve kazanlarında, şömine tamiratlarında kullanılabilen bir yapı ortaya koyuyor ve 1 kg ve 5 kg olmak üzere iki farklı ambalajla Devetüyü renginde satışa sunuluyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/bostik-zengin-urun-cesidi-ve-yenilikleriyle-begeni-topladi_96632.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!