Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Su yalıtımı ve solar enerji çözümleri Multiplan çatısı altında
Sentetik örtüler pazarında Avrupa’nın en büyük ilk üç firması içinde yer alan ve Türkiye’de ilk kez PVC membran üretimini gerçekleştiren Multiplan Yalıtım Sistemleri, Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2011’de yeni ürünlerini tanıttı. Temelden çatıya kadar su yalıtımında kesin çözüm sunan Multiplan, TSE, CE ve İSO 9001 standartlarındaki yüksek kaliteli ürünlerini ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Türkiye’de ilk kez Multiplan tarafından üretilen, çatılarda son teknoloji ürünü TPO bazlı su yalıtım membranı ve su depolarının yalıtımına çözüm olan Mavisu, Multiplan’ın fuarda öne çıkan ürünleri arasında yer aldı. Ayrıca Multiplan standını ziyaret edenler hoş sürprizlerle karşılaştı. Mavisu ürününün tanıtımını yapan bornozlu mankenler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

M. Nazım YavuzYeni bir kilometre taşı: Multiplan TPO Membran

Bu yılki fuarda Multiplan Yalıtım Sistemleri’nin ziyaretçilerine anlattığı en önemli yenilik, Türk yalıtım sektöründe bir kilometre taşı olan Multiplan TPO Membran oldu. Çatılarda su yalıtımında son kat olarak kullanılan sentetik bir örtü çeşidi olan Multiplan TPO Membran, diğer termoplastik çatı membranlarının aksine, klor veya klor ihtiva eden maddeler içermiyor. Bu özelliği sayesinde "yeşil", yani çevre dostu bir ürün olarak kabul görüyor.

Multiplan Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü M. Nazım Yavuz, Multiplan TPO Çatı Membranlarının çatılarda su yalıtımı sağlamasının yanı sıra, fotovoltaik paneller ile lamine edilerek hem enerji üretimine imkân verdiğini hem de beyaz yüzeyinin yüzde 80’e varan yansıtıcılığı sayesinde enerji tasarrufu sağladığını vurguladı.

Su depolarının yalıtımı için Mavisu

Bünyesindeki Ar-Ge firması sayesinde geliştirdiği ürünlerle yalıtım sektörüne büyük katkı sağlayan Multiplan Yalıtım Sistemleri’nin, fuarda sergilediği bir diğer ürün ise Mavisu. Standa yerleştirilen küçük bir su deposu ve bu su deposundaki suyu kullanan mankenler aracılığıyla tanıtılan Mavisu, su depolarının yalıtımına çözüm oluyor. İçme suyu ile temasa uygunluk sertifikasına sahip ve CE standartlarında üretilen bir ürün olan Mavisu, içme ve kullanma suyu depolarının izolasyonunda son kat olarak kullanılıyor. Sudaki tüm kimyasallara dayanıklı olan Mavisu, su kalitesini değiştirmeyen steril bir ürün olduğundan mikro organizmaları barındırmıyor. Üzerinde yosun barındırmayan, çözünme ve çürümeye uğramayan Mavisu, yüksek darbe ve yırtılma dayanımına da sahip bir ürün.

PVC membran çeşitleri

Multiplan’ın fuarda sergilediği diğer ürünler arasında ise firmanın uzun yıllardır ürün gamında yer alan PVC Membran çeşitleri vardı. Bunlardan Multiplan FG PVC Çatı Membranları; atmosfer koşullarına ve güneş ışınlarına dayanıklı, polyester donatılı, sıcak hava kaynağı ile birleştirilen, yumuşak PVC su yalıtım membranı... Temellerde, üstü kapanan her türlü yapıda, teras ve balkon gibi her türlü detayda kullanılabilen, geri dönüştürülebilir malzeme ile üretilen Multiplan BA PVC Su Yalıtım Membranları ise kolay ve kaliteli el kaynak imkânı sunuyor.

Multiplan BA/T Sinyal Tabakalı PVC Membranlar, her türlü tünel, metro uygulamaları, depolama ve beton koruma sistemleri ve yeraltı yapıları izolasyonunda kullanılıyor. Multiplan GGV; hafif metal çatılarda, ısı yalıtımlı ve yalıtımsız beton çatılarda, kubbe ve değişik şekilli beton veya çelik çatılarda, dere yalıtımları, parepetler ve panel üretiminde kullanılan, UV dayanımlı, donatılı, Geotekstil Keçe Lamisyonlu PVC Çatı Membranları. Kimyasal dayanımlı yapay göl ve gölet membranı olan Multiplan T & TG Gölet ise dekoratif  amaçlı göletler, balık göletleri ve bahçe göletlerinin yalıtılması için kullanılıyor.

Multisolar Fuarda görücüye çıktı

Multiplan ayrıca güneş enerjisi panelleri için yaptığı yatırımın ürünü olan Multisolar’ı da fuarda tanıttı. Türkiye gibi enerjide dışa bağımlı bir ülkede acilen solar enerjiye yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Multiplan Yalıtım Sistemleri Genel Müdürü M. Nazım Yavuz, yakında Multisolar ile ilgili ciddi bir işbirliği ve yatırım yapacaklarının da sinyalini verdi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/su-yalitimi-ve-solar-enerji-cozumleri-multiplan-catisi-altinda_96612.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!