Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sorunlu Ulaşımın Sebebi Bulundu

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile hazırlanan Ankara Ulaşım Ana Planı (UAP) Araştırması tamamlandı.

yapi.com.tr
Sorunlu Ulaşımın Sebebi Bulundu

Ankara’nın 2038 yılına kadar ulaşım stratejisini ortaya koyan ve 54 bin hanede toplam 200 bin kişiye ulaşılarak gerçekleşen dev anketle ilgili final toplantısı yapıldı. Ankara’nın 2038 yılına kadar ulaşım stratejisini belirleyecek olan ana planda, son üç haftada senaryolar ortaya konulacak. Gazi Üniversitesi Senatosu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen bilgilendirme toplantısında konuşan proje sekreteri Yrd. Doç. Dr. Hayri Ulvi, araştırma sonucundan bazı bilgileri paylaştı.

Özel otoda artış problem

Hürriyet'in haberine göre, Ulvi, yıllar bazında özel oto artış ve talebi ile nüfus artışta karşılaştırma yapıldığında özel otoya yönelik talebin ivmesinin toplam nüfus ivmesinden çok daha hızlı artığını gösterdiğini kaydetti ve “Bu da Ankara için çok ciddi oldukça potansiyel bir sorun” dedi. Ulvi, saha çalışmalarından ortaya çıkan sonuca göre özel ulaşımın yüzde 40’lık bir dilimi, toplu taşıma ulaşımının da servis dahil yüzde 60’lık bir dilimi oluşturduğuna dikkat çekti. Ulvi, ana planın hedefinin raylı sistem ağının geliştirilmesi, mevcut yapının etkin kullanılması ve toplu taşımanın özendirilmesi olduğunu ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sorunlu-ulasimin-sebebi-bulundu_119670.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!