Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Taksim Meydanı Yayalaştırma Çalışmalarına Koruma Kurulu Kararıyla Başlandı

Taksim Meydan Düzenleme çalışmaları başladı. Cumhuriyet Caddesi 5 Kasım 2012 Pazartesi gününden itibaren, Tarlabaşı’ndaki Otopark’tan, Divan Oteli önüne kadar trafiğe kapatılacak. Trafik, alternatif güzergahlardan verilecek.

yapi.com.tr
Taksim Meydanı Yayalaştırma Çalışmalarına Koruma Kurulu Kararıyla Başlandı

Taksim Meydan Düzenleme çalışmaları başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanan habere göre; Cumhuriyet Caddesi 5 Kasım 2012 Pazartesi gününden itibaren, Tarlabaşı’ndaki Otopark’tan, Divan Oteli önüne kadar trafiğe kapatılacak. Trafik, alternatif güzergahlardan verilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Taksim Meydan Düzenleme Projesi çalışmalarına başlandı. İlk olarak, Zambak Sokak ve Divan Oteli tarafında başlatılan çalışmalarla elektrik ve su altyapıları deplase edilerek korunuyor.

5 Kasım 2012 Pazartesi gününden itibaren Cumhuriyet Caddesi’nde başlayacak çalışmalar kapsamında, Tarlabaşı Bulvarındaki mevcut otopark ile Divan Oteli önüne kadar olan 400 metrelik kısım trafiğe kapatılacak.

 Alternatif güzergahlar hazırlandı

Yaklaşık 240 gün sürecek çalışmalar sırasında trafiğin aksamaması için trafik sirkülasyon planları hazırlandı. Trafik; Tarlabaşı-Harbiye yönünde; Taksim Meydanı üzerinden, Mete Caddesi-Asker Ocağı Caddesi- Cumhuriyet Caddesi (Divan Oteli önünden), Harbiye-Tarlabaşı yönünde ise, Cumhuriyet Caddesi (Divan Oteli önünden), Abdulhakhamit Caddesi ve Tarlabaşı’ndan verilecek.

Koruma Kurulu’nun 10 Ekim tarihli kararıyla başlıyor

Taksim Meydanı Yayalaştırma çalışmaları ,II Numaralı Koruma Kurulu’nun 10 Ekim 2012 tarihli kararıyla başlayacak. Meydanı yayalaştırma projesi ile Tarlabaşı Bulvarı – Cumhuriyet Bulvarı araç trafiği yer altına alınacak. Tarlabaşı’ndan gelen araçlar kesintisiz bir şekilde Harbiye, Taşkışla, Dolmabahçe yönüne gidebilecek.  Gümüşsuyu, Sıraselviler ulaşımı Mete Caddesi üzerinden AKM önü -The Marmara Otel önünden yüzeyden sağlanacak.

Tek tünel yapılacak

Cumhuriyet Caddesi üzerinde Tarlabaşı-Harbiye yönünde 400 metre, Harbiye-Tarlabaşı yönünde 320 metre uzunluğunda tek tünel yapılacak. Anıt etrafındaki araç trafiği, otobüs ve duraklar meydandan kaldırılacak. Gezi Parkı, AKM önü, Talimhane ve İstiklal Caddesi’ne yayalar trafik kesintisi olmadan ulaşabilecek. Araç altgeçidi, Tarlabaşı Bulvarı istikametinde mevcutta bulunan araç otoparkından, Divan Oteli önüne kadar devam edecek. Böylece Taksim, yaklaşık 100 bin metrekarelik yayalaşmış bir meydana kavuşmuş olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksim-meydani-yayalastirma-calismalarina-koruma-kurulu-karariyla-baslandi_102670.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!