Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ Örnek Projeyi Uşak’ta Başlattı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Uşak’ta yerleşim alanları, kamu kurumları, sağlık merkezleri, kent meydanları, alışveriş, yürüyüş alanları, restoranlar, parklar ve kapalı otoparklarıyla birlikte örnek olacak kentsel dönüşüm projesi uygulayacaklarını açıkladı.

yapi.com.tr
TOKİ Örnek Projeyi Uşak’ta Başlattı

Proje ile kentin imajına zarar veren Tabakhane bölgesi, Uşak’ın yeni kent merkezi haline getirilecek. Böylelikle ana yolların kavşak noktası olması nedeniyle on binlerce aracın geçiş noktasında bulunan şehrin vitrini konumundaki bölge, modern ve görkemli bir yaşam alanına dönüşecek.

Özellikle deprem gibi afet riski olan şehirlerde, kalitesiz ve ömrünü tamamlamış yapıların olduğuna dikkat çeken TOKİ Başkanı Turan, “Önümüzdeki süreçte kentsel dönüşüm kaynaklı konut üretiminde önemli artışlar olacak. Çünkü kentsel alanlarda yaklaşık 18 milyon konut bulunmakta. Bu konutların da yaklaşık 5.3 milyonunun dönüşüme ihtiyacı var. 3 milyon adedi de 2023 yılına kadar 50 yaş ve üzerinde olacak. Bunun da kentsel dönüşümü ülke çapında hızlandıracağını ve bundan da kaçış olmadığını, ülkemizin imkânları ve tecrübeleri de seferber edilerek 60 yıllık gecekondu sorununu kentsel yenilemenin çözülebileceğine inanıyorum” dedi. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-ornek-projeyi-usakta-baslatti_122489.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!