Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Turizm ve Tarım Kentinde Santrale Tepki

İzmir Foça’da kurulmak istenen Biyokütle Atık İşleme Tesisi, ilçenin turizm ve tarım kenti olduğuna dikkat çeken çevrecilerin tepkisini çekiyor.

yapi.com.tr
Turizm ve Tarım Kentinde Santrale Tepki

İzmir Foça’da mera alanına yapılmak istenen Biyokütle Atık İşleme Tesisi için bilirkişi heyeti bölgede incelemeler yaptı. Proje alanında toplanan siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsileri projeye karşı açıklama yaptı. Açıklamada, ilçenin turizm ve tarım kenti olduğuna dikkat çekildi.

BirGün’de yer alan habere göre; Belediye olarak projenin uygulama ve nazım imar planlarına dava açtıklarını hatırlatan Foça Belediye Başkan vekili Kenan Gülay, Foça gibi bir turizm merkezine giden ana arter üzerinde hem de tarım ve hayvancılık alanlarının yanına planlanan tesisin büyük zararlar vereceğini biliyoruz.” dedi.

Aynı alanda daha öncede Biyogaz Enerji Tesisi kurulmak istendiğini, açılan davalarla bunun engellendiğini hatırlatan Foça Çevre ve Kültür Platformu Sözcüsü Bahadır Doğutürk ise şöyle konuştu: İzmir’in kuzey ormanları olan Foça ormanlarına bir hançer gibi saplanan cüruf alanının kaldırılmasını beklerken böyle yeni tehlikeli girişimle karşı karşıyayız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/turizm-ve-tarim-kentinde-santrale-tepki_184037.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!