Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

“İnşaat Sektöründeki Hareketlilik Bu Yıl da Devam Ediyor”

Bu yılki Yapı Fuarı’nda, en son ürünü Isı Yalıtım Plağı’nı öne çıkaran Türk Ytong, fabrika yatırımlarına devam ediyor. Türk Ytong Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak ile Ytong’u ve sektördeki yenilikleri konuştuk.

37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Türk Ytong Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak bir araya geldik. Öztoprak; inşaat sektörünün gayet hareketli bir yıl geçirdiğini ifade etti ve “Geçen yılki hareketlilik bu yıl da devam ediyor. Gündemimizde yeni yatırımlar var” dedi.  İstanbul Avrupa yakasında devam eden bir fabrika yatırımlarının bulunduğuna dikkat çeken Öztoprak, bu fabrikanın devreye girmesiyle birlikte Ytong Isı Yalıtım Plağı kapasitesini 5 katına çıkaracaklarını belirtti.

Sektördeki büyümenin devam ettiğini vurgulayan Öztoprak şunları aktardı:

“Şu an kentsel dönüşüm gündemde ve ülkemizde yaklaşık 20 milyon konut stoku bulunmakta. Bu konutların çok büyük bir bölümü ısı yalıtımı ve deprem emniyeti açısından sağlıksız ve mühendislik hizmeti almamış konutlar. Yaklaşık 6.5 milyon konutun önümüzdeki dönemde kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi gündemde. Bu ülkemiz için de çok büyük bir fırsat. Yeni yapacağımız konutları gerek ısı yalıtımı, gerek deprem emniyeti ve gerekse de sürdürülebilirlik kriterlerine dikkat ederek yaptığımızda çok daha sağlıklı bir yapı stokuna sahip olacağız. Bu anlamda Ytong olarak biz önemli bir partner olacağımızı düşünmekteyiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorundeki-hareketlilik-bu-yil-da-devam-ediyor_120156.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!