Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Vaatlerin Değil Taleplerin Sesi' MAHALLEDEN Çıktı

Derbent, FSM (Armutlu), Kazım Karabekir, Ferahevler, Kocataş, Reşitpaşa, Pınar, Rumelihisarı, Emirgan ve PTT Evleri mahallelerinin kentsel dönüşüme karşı yıllardır verdiği mücadele, mahalle gönüllüleri tarafından hazırlanan ve taleplerini dile getirecekleri 'Mahalleden' ile daha da büyüyor.

yapi.com.tr
'Vaatlerin Değil Taleplerin Sesi' MAHALLEDEN Çıktı

Sarıyer Mahalle Dernekleri ve Mahalle Kooperatifleri Birliği insiyatifiyle mahalle gönüllüleri tarafından hazırlanan ve 'Vaatlerin Değil Taleplerin Sesi' olma iddiasını taşıyan MAHALLEDEN çıktı. Ücretisiz olarak Sarıyer Mahalle Dernekleri ve Mahalle Kooperatifleri’nden temin edilebileceği gibi, internet üzerinden de ulaşılabilecek olan Mahalleden'i ortaya çıkaran en önemli sebep; farkında olsun olmasın, fakir - zengin herkesin günlük hayatını az veya çok etkileyen 'kentsel dönüşüm'e karşı tutum almak. Öyle ki, önümüzdeki yerel seçimlerin belirleyici unsurlarından biri bu konu olacak ve siyasi partilerin adayları, birlik içinde olan mahallelerde kentsel dönüşüme dair tutumlarına göre oy alacak veya kaybedecekler.

MAHALLEDEN’i kimler çıkarıyor?

MAHALLEDEN, hukuki güvence elde etmek ve kentsel dönüşüme karşı çıkmak üzere yıllardır dayanışma içinde mücadele veren Sarıyer Mahalle Dernekleri ve Mahalle Kooperatifleri Birliği'nin inisiyatifiyle yola çıktı. Mahalle gönüllüleri, Bir Umut Derneği gönüllülerinin düzenlediği haber atölyelerine katıldı ve kendi belirledikleri konular çerçevesinde haberlerini yazdı. Ortaya, mahalle gönüllülerinin ürettiği 'vaatlerin değil taleplerin sesi' MAHALLEDEN çıktı.

MAHALLEDEN’de neler var?

MAHALLEDEN'de yer alan dosyalar arasında '4706: Mahalleleri bekleyen büyük tehlike', 'Mahalleler neden dernek ve kooperatifler kurmalı?' ve 'Türkiye'nin ilk meyve fidanlığı yok olmak üzere' gibi Sarıyer ve İstanbulluların yanısıra tüm Türkiye'yi ilgilendiren konular var. 'Kime göre neye göre: Riskli alanlar gerçekten risk altında mı?' adlı dosyada ise İstanbul'daki 'riskli alanlar'ın tam listesi yer alıyor ve Sarıyer mahallelerinin bu konuda verdikleri mücadele anlatılıyor.

Seçim taahhütnamesi yolda

Sarıyer mahallelerinde yaşayanlar, taleplerini de kendi çıkardıkları MAHALLEDEN ile dile getirecekler. MAHALLEDEN ile geniş kitlelere yayacakları seçim taahhütnamesini, yerel seçimler öncesinde adaylara imzalatacaklar ve kendi geleceklerini kendileri belirleyecekler. Yerleşimlerinin geleceğinde söz ve karar sahibi olmayı talep edecekler.

MAHALLEDEN’i ücretsiz olarak Sarıyer Mahalle Dernekleri ve Mahalle Kooperatifleri’nden ve internet üzerinden edinmek mümkün.

MAHALLEDEN'in ilk sayısı için tıklayınız

MAHALLEDEN ile sariyermahalleden@gmail.com e-posta üzerinden iletişim kurabilir; Twitter'de ise @sMahalleden adresini takip edebilirsiniz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/vaatlerin-degil-taleplerin-sesi-mahalleden-cikti_115828.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!