Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Varyap Meridian’a Uluslararası İlgi

Türk gayrimenkul sektörünün önde gelen markalarından Varyap, başarı öyküsünü uluslararası sektör profesyonelleri ile paylaşıyor. İki gün üst üste Batı Ataşehir’deki ofisinde Fransa ve Almanya’nın önde gelen firmalarını ağırlayan Varyap, projenin detayları ve Türkiye'de inşaat sektörünün son durumu hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

yapi.com.tr
Varyap Meridian’a Uluslararası İlgi

Türk inşaat sektörünü global platformlarda temsil etmekten ve uluslararası meslektaşlarıyla başarı öykülerini paylaşmaktan büyük gurur duyduklarını aktaran Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, “Geçtiğimiz aylarda Hollandalı ünlü mimarlık ofislerini ağırlamıştık. Şimdi de iki gün üst üste Fransız ve Alman heyetlerini ağırladık. Konuklarımıza Türk inşaat sektörünün değişen çehresini, verimli iş modellerimizi ve ödüllere doymayan projemiz Varyap Meridian’ı anlattık. Varyap olarak teknoloji ve tasarımı harmanlayan, mimari mükemmeliyeti çevreci yöntemlerle bir araya getiren inovatif projelerimiz Avrupalı konuklarımızın büyük beğenisini topladı. Ülkemizin inşaat sektörünü uluslararası arenada başarıyla temsil etmekten onur duyuyoruz” dedi.

Türkiye’deki kentsel dönüşüm üzerine inceleme yapan Paris merkezli Deltaville firması ve DG Group, İstanbul’u incelemek ve İstanbul’daki kentsel yapılaşma ve dönüşümle ilgili bilgi almak için Varyap ile bir araya geldi. Varyap yetkilileri tarafından ağırlanan konuklar, kentsel dönüşümün yanı sıra Varyap’ın hayata geçirdiği projeler ve Emlak Konut ortaklık modeli hakkında detaylı bilgi sahibi oldu. Fransız heyetine ayrıca yüksek bina yapım aşamaları, gerekli testler ve inşaat süreçleri hakkında da ayrıntılı bir sunum yapıldı. İnşaat sektörünün geleceğini temsil eden yeşil bina ve akıllı binalar hakkında da bilgi alan Fransız heyeti, Türkiye’nin ilk LEED Sertifikalı projesi Varyap Meridian’da yapılan çalışmaları da yerinde görme fırsatı buldu.

Geleceğin çalışma ortamı üzerine incelemeler yapan Alman Fraunhofer firması da, Varyap Meridian’ın iş yaşamına yeni bir yaklaşım kazandırma iddiasını taşıyan ofislerini inceledi. Gelecekte çalışma ortamlarında olması gerekenler kapsamında projeyi gezen Alman heyete, Varyap Meridian’ın lüks ve konforu buluşturan çevreci ofis yaklaşımı aktarıldı.

Varyap Meridian’ın LEED Sertifikası doğrultusunda tasarım aşamasında aldığı önlemler, çevreci malzeme seçimi ve atık yönetimi gibi konulardaki çevreci yaklaşımı her iki heyetle de paylaşıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/varyap-meridiana-uluslararasi-ilgi_102337.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!