Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

YAPI Dergisi Nisan Sayısıyla Özel Ekoloji Eki Veriyor

YAPI Dergisi’nin Nisan sayısında Mons Uluslararası Kongre Merkezi ve Piri Reis Üniversitesi projelerine geniş yer veriliyor. Dergide, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli proje ve uygulamaların yanısıra çeşitli konulara ilişkin makaleler de yer alıyor. Dergiyle birlikte bir de özel Ekoloji Eki veriliyor.

yapi.com.tr
YAPI Dergisi Nisan Sayısıyla Özel Ekoloji Eki Veriyor

Yapıda Ekoloji 2015 eki

Enerji verimliliği, yeşil bina uygulamaları, ekolojik malzeme ve yaşam döngüsü konularıyla ilgili gelişmeleri yıllık anlamda derleyen “Yapıda Ekoloji” eki farklı ülkelerin yeşil bina deneyimlerini ve yeşil bina-enerji verimliliği konularındaki çalışmalarını aktarıyor; Türkiye’de bu konuda çalışan kurum ve derneklerin çalışmalarını gündeme getiriyor. EKODesign Konferansı’na paralel içeriğe sahip ekte bu yıl ayrıca YAPI Dergisi Seçkisi Vaka Etütleri Paneli konularına yer veriliyor.

Mons Uluslararası Kongre Merkezi

Studio Libeskind’in H2a Architecte & Associés ortaklığıyla Belçika’da tasarladığı yapının kabuğu, strüktüre doku kazandırırken ışık da veriyor. Eğik kuşak biçiminde şampanya rengi duvarlarla, eloksallı aluminyum kaplama yükseldikçe kuzey yönündeki sokağa uzanan bir gemi pruvası ortaya çıkarıyor.

Piri Reis Üniversitesi

Yoğun bir işlev programına sahip olan Tuzla’daki proje, sekiz parçalı yapı bloğunun eğimli arazi üzerine kademeli olarak yerleştirilmesiyle oluşturuldu. Projenin tasarımı Kreatif Mimarlık’a ait.

Doğuş Otomotiv Teknoloji Merkezi

ERA Şehircilik’in tasarladığı Gebze’deki merkezde “yer”e ilişkin bir duruş sergilemek ve kendine bir kimlik yaratabilmek projenin tasarım yaklaşımının önemli bir unsuru olmuş.

Toronto Üniversitesi Mississauga İnovasyon Merkezi

Moriyama & Teshima Architects 1992 yılına ait postmodern yapının dairesel avlusunu, özgün tasarımın ayırt edici kalitesine duyarlı bir biçimde, kubbeli bir iç mekâna çevirmiş ve planı dikdörtgen eklentiyle dengelemiş.

1-6 Copper Lane

Henley Halebrown Rorrison’un tasarladığı Londra’daki proje, mimarlığın, yaşam biçimleri ve ekonomik koşulların değişimiyle ortaya çıkan yeni toplumsal gereksinimlere nasıl yanıt verebileceğinin iyi bir örneği.

İzmir Otomatik Otopark Projesi

BRN Mimarlık’ın tasarladığı 938 m2‘lik alanda Alsancak ve çevresinin otopark gereksinimini karşılayacak Tam Otomatik Otopark Projesi, 11 değişken yükseklikte kat düzleminde, tamamı çelik konstrüksiyondan üretilmiş İzmir’in en yüksek binası olmuştur.

Göktürk 118

32 konut birimi ve zemin kat ticaret birimlerinden oluşan yapı farklı zemin tanımlarında yer alan iç avlu ve çevre bahçelerden oluşuyor. İstanbul Eyüp’teki projenin tasarımı CM Mimarlık, Cem Sorguç‘a ait.

Bergama Kültür Merkezi

Emre Arolat Mimarlık’ın tasarladığı projede arkadın içinden yükselen kütleler, güçlü geometrileri ile barındırdıkları işlevleri temsil ederken, aralarında kalan boşluklar ile kamusal kullanıma açık zengin mekânlar ortaya çıkarıyor.

Bener Hukuk Bürosu

Team Fores’in tasarımı, otoparkından çatısına kadar yeşille iç içe, her katta ayrı bir korunaklı terası olan, her metrekaresinden ferah, derin nefesler alınabilen bir büro.

Ayrıca;

-    “İşin İçine Duygu Katabilmek” – Massimiliano Fuksas ile Söyleşi; Sebla Arın
-    Kültür Endüstrileri Kapsamında Tarih ve Kültürü Yeniden Sunma Stratejileri – Prag Örneği; İpek Özbek Sönmez
-    Mekân Tasarımında Sorun Olarak Büyüklük, Uzaklık ve “Eğitim Kampusları”; Mustafa Orkun Özüer
-    Yarışmadan Uygulamaya Sürdürülebilirlik: Güneş Dekatlonu; Ebru Güller, Ayça Tokuç
-    Bolu’da Antik Dönem ve Mimari İzleri; Can Karagülle
-     “Yüzyılların Yüzyılı”

YAPI Dergisi Nisan sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-dergisi-nisan-sayisiyla-ozel-ekoloji-eki-veriyor_129896.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!