Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yıkım Kabusu İşyeri Kapattırdı

İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde, kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı yapılan bir binanın yanında petshop işleten Yasemin Denesay, tehlike nedeniyle işyerini kapatıp, yıkımı gerçekleştiren firmanın görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

yapi.com.tr
Yıkım Kabusu İşyeri Kapattırdı

DHA'nın haberine göre, kentsel dönüşüm kapsamında Karşıyaka'nın Bahriye Üçok Mahallesi 1879 Sokak'ta bulunan bir binanın yıkım çalışmaları çevrede korku ve endişe yarattı. Bu sokak sakinleri yıkım sırasında mal ve can güvenliğini tehlikeye sokulduğunu ve hiçbir önlem alınmadığını öne sürerek, bu duruma tepki gösterdi. Mağdurlardan biri olan, yıkılan binanın hemen yanında petshop işleten Yasemin Denesay, hem dükkandaki hayvanların hem de kendilerinin üzerine taş, tuğla, toprak yağdığını, iş yerinden güçlükle dışarı çıktıklarını anlattı. Denesay, yıkımı gerçekleştirdiğini belirttiği firma hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Yıkım bitinceye kadar da dükkanını kapattı.

"Deprem oluyor sandık"

Yasemin Denesay, 4 katlı binanın yıkımı sırasında aynı anda büyük bir gürültü ile iki katının çöktüğünü belirterek, "Çevre evlerde, yan apartmanlarda oturan herkes deprem oluyor diye dışarı fırladı. Bu yıkım sırasında çevre, iş, can ve mal güvenliği ile ilgili gerekli önlemler alınmadı. Hem benim hem de müşterilerimin üzerine taş, tuğla, toprak yağdı. Defalarca polis ve zabıtaya yapılan şikayetler üzerine görevliler geldi ve uyarıda bulundu. İşyeri sahibi olarak can güvenliğim olmadığı gibi hurdacılar tarafından da bina yağlamanmakta ve tehdit edilmekteyiz" dedi.

Desenay, şikayetler üzerine Karşıyaka Belediyesi yapı kontrol ve kentsel dönüşüm biriminin yıkımı durdurup inşaatı mühürlediğini belirterek "Ancak en üst kattlardan sallanan kolonlar tehlike arz ettiği gerekçesiyle kısa süre yıkım izni verildi. Halktan gelen itiraz ve şikayetlere inşaatta bulunan görevliler tepki ile yaklaştılar. Can güvenliğimiz olmadığından kepenklerini indirip işyerimi terk etmek zorunda kaldım. Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundum, bizlere bu kabusu yaşatanlar ve zarara uğratanlar hakkında dava açacağım" dedi

http://www.yapi.com.tr/haberler/yikim-kabusu-isyeri-kapattirdi_126386.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!