Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yüksek Binalar Kule Vinç Pazarını Hareketlendirdi

2012 yılını 10 milyon Euro ciro ile kapatan İtalyan FM Gru'nun Türkiye dağıtımcısı ADV Kule Vinç, artan kamu yatırımları ve kentsel dönüşüm projeleriyle 2013'te yüzde 15 büyüme hedefliyor. FM Gru’nun Orta Asya, Orta Doğu, Rusya ve Kuzey Afrika bölgelerinin de dağıtıcısı olan firma, 2013 sonuna kadar 250 kule vinç satacak.

yapi.com.tr
Yüksek Binalar Kule Vinç Pazarını Hareketlendirdi

İstanbul'a 3. havalimanı, 3. Boğaz köprüsü, Kanal İstanbul, kentsel dönüşüm gibi mega projelerin yanısıra sayıları hızla artan plaza ve kule inşatları, kule vinç pazarını hareketlendirdi. Kule vinç sektörünün değerlendirildiği, ADV Kule Vinç'in ve FM Gru'nun ileriye dönük beklentilerinin ele alındığı basın toplantısında konuşan FM Gru Dünya Başkanı Bruno Sanguineti, fırsatlarla dolu bir pazar olan Türkiye'nin kendileri için önemine vurgu yaparak, "Türkiye, güçlü ekonomisi ile Avrupalı yatırımcıların cazibe merkezi oldu. UniCredit gibi güçlü bankalar, Avrupa’daki firmalara Türkiye pazarına girmesi için kredi teklifi götürüyor. Pazar araştırmaları, yatırım yapılacak pazar olarak Türkiye'yi gösteriyor" dedi.

1927 yılında kurulan FM Gru'nun 50 yıldır kule vinç sektöründe olduğunu, İtalya'nın en eski üreticisi olarak dünya genelinde ilk 5 içinde yer aldıklarını anımsatan Sanguineti; sadece kule vinç satmadıklarını, güçlü satış sonrası destek servisleriyle güvenli bir çalışma ortamı da sunduklarını kaydetti. Sanguineti, euro bölgesini etkisi altına alan resesyondan sonra Türkiye'nin ana pazarları haline geldiğine işaret ederek, yaklaşık 10 oyuncunun olduğu sektörde yüzde 40 pazar payı ile ilk sırada yer aldıklarını açıkladı. Türkiye'de vinç kültürünün yeni gelişmeye başladığına değinen Sanguineti, eskiden sadece büyük firmalar kule vinç kullanırken, artık orta - küçük ölçekli firmaların da vinç kullanmaya başladığını anlattı.

Yeni ürün, 'kendi kendine kurulan vinç'

Türkiye pazarına sunmaya hazırlandıkları yeni ürünleri hakkında da bilgi veren Sanguineti, özellikle 'kendi kendine kurulan vinç' ile çok iddialı olduklarını söyledi. Kendi kendine kurulan vinçlerin dünya genelinde uzun zamandır kullanılmakta olduğunu ve çok talep gördüğünü anımsatan Sanguineti; Türkiye pazarının da bu yönde şekillendiğini, söz konusu ürünün hem zamandan kazandırdığını, hem de maliyetleri düşürdüğünü sözlerine ekledi. Küçük ölçekli konut projelerinden yüksek yapılara kadar geniş bir kullanım alanı olan 'kendi kendine kurulan vinçler'in satış fiyatı ise 120 bin euro olacak.

BrunoBruno Sanguineti ve Işıl BıyıkADV satışta pazar lideri, en büyük kiralama filolarından birine sahip

ADV Kule Vinç Pazarlama Müdürü Işıl Bıyık da, satışın yanısıra firmaların talebine göre kiralama da yaptıklarını söyledi. ADV'nin Türkiye'de kule vinç satışında birinci sırada yer aldığını, ayrıca en büyük kiralama filolarından birine sahip olduğunu vurgulayan Işıl Bıyık, "Kule vince olan talep sadece Türkiye’de değil, Türk müteahhitlerin olduğu her yerde artıyor. ADV, FM Gru ile yaptığı anlaşma ile dünyanın neresinde olursa olsun Türk müteahhitlere kendisi vinç satıyor; bu müteahhit, Nijerya’da olsa bile" şeklinde konuştu. Işıl Bıyık, inşaat sektörünün yanısıra lojistik, liman ve tersane işletmelerine de vinç sattıklarını veya kiraladıklarını kaydederek, hedef yurtdışı pazarları konusunda ise şunları söyledi:

"FM Gru, ADV Kule Vinç ile Türkiye üzerinden Irak, İran ve Libya pazarlarına açılıyor. Bölgede yaşanan siyasi istikrarsızlıklar, pazara girişimiz için bir olumsuzluk yaratmıyor. Müşterimizin olduğu her yere gidebiliriz. Hem servis hizmeti hem de teknik destek konusunda hiç bir sıkıntı olmaz".

Söz konusu pazarlara, 2013 sonuna kadar 250 kule vinç satmayı hedeflediklerini söyleyen Işıl Bıyık, bir vincin ortalama fiyatının da 85 bin eurodan başalayarak 300 bin euroya kadar çıkabildiğini bildirdi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/yuksek-binalar-kule-vinc-pazarini-hareketlendirdi_108123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!