Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Boş Arazi Riskli Alan Oldu!

Bakanlar Kurulu'nun İZBAN İnkilap Durağı'nın karşısında bulunan 6 dönüme yakın büyüklükteki araziyi 'riskli alan' ilan ederek, Gençlik ve Spor Bakanlığı'na tahsisini iptal etmesi şaşkınlık yarattı. Boş arazi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na tahsis edildi.

yapi.com.tr
Boş Arazi Riskli Alan Oldu!

Bakanlar Kurulu, Buca Kızılçullu'da İZBAN İnkilap Durağı'nın karşısında yer alan 5970 metrekare büyüklüğünde arazinin Gençlik ve Spor Bakanlığı'na olan tahsisini kaldırarak riskli alan ilan etti. Ege'de Son Söz'den Sinan Doğan'ın haberine göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Serdar Yereli Spor Salonu'nun bitişiğinde yer alan boş arazinin riskli alan ilan edilmesi şaşkınlık yarattı.

Bakanlar Kurulu,  4919 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen riskli alan sınırları içerisinde kalan mülkiyeti Hazineye ait taşınmazın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğüne olan tahsisinin kaldırdı. Resmi Gazete'de yayınlanan kara ile arazi tapu kütüğünde yer alan şerh, beyan ve belirtmelere uyulmak kaydıyla, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun amaçlarında değerlendirilmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığına tahsis edilmesine karar verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bos-arazi-riskli-alan-oldu_121591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!