Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' Girişimi Seminerleri Devam Ediyor

'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' girişimi kapsamında ülke genelinde düzenlenen bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerlerine bir yenisini daha ekleyen Prysmian Group Türkiye, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) yetkililerini Mudanya fabrikasında ağırladı.

yapi.com.tr
'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' Girişimi Seminerleri Devam Ediyor

'Prysmian Performans Testi' ile desteklediği 'Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…' girişimini tüm Türkiye’ye duyurmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye, girişimin 2014 Mayıs ayında başlayan 3. aşamasını düzenlediği toplantılarla sürdürüyor. 2012 yılında girişimin temellerinin atıldığı lansmana da ev sahipliği yapan Prysmian Group Türkiye’nin Mudanya fabrikası, 3. aşama kapsamında Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) yetkililerini ağırladı. Seminere, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nden Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Özekli ile Dernek Müdürü Tanju Akleman'ın da aralarında olduğu yaklaşık 40 kişi katıldı.


Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir...” girişimini lanse ettiği 2012 tarihinden bu yana, birçok farklı çalışmaya imza attı. Girişiminin 1. ve 2. aşamaları kapsamında Prysmian Group Türkiye, 2 ülkede düzenlediği 23 seminere ek olarak, şantiye ziyaretlerini ve 140’dan fazla satış noktasında iletişim çalışmalarını sürdürdü. Girişimin 2. aşamasında ayrıca, www.prysmianperformanstesti.com web sitesinde ve akıllı telefonlarda erişilebilir olan Kablomatik™ uygulaması ile kablo hesaplamalarının pratik ve kolay bir şekilde yapılmasının yanısıra doğru kablonun tercih edilmesine de imkan tanındı.

Kabloların alev altındaki performansını ölçen testler geliştirilirken, sahadaki talepleri karşılaması amacıyla kullanım kolaylığı sunan yenilikler ve maliyet düşürmeyi amaçlayan ekonomik avantajlar, 3. aşamanın da önemli unsurları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda Prysmian Performans Testi ile desteklenen girişimin 1. aşamasında 2 bin 645 olan test sayısı 3. aşamada 6 bin 288’e ulaştı. Prysmian Performans Testi kapsamında, 5 farklı test tipi yer alıyor: Geometrik Testler, Elektriksel Testler, Mekanik Testler, Performans Testleri ve İşlevsellik Testleri.

1. ve 2. aşama kapsamında yapılan 'Duman Yoğunluğu Testi', 'Sıyrılabilirlik Testi' ve 'Gerilim Altında Yanma Testi'ne ilave olarak, 3. aşamada yapılan yenilikler çerçevesinde, panolarda aşırı ısınma sonucunda ortaya çıkabilecek yangınlara dikkat çeken 'Aşırı Isınma Testi', yangın anında darbe ve su etkisi altında kabloların performansını sürdürmesini gösteren 'Darbe ve Gerilim Altında Yanma Testi', boru içinden döşenen kabloların kayganlık özelliğini ön plana çıkaran 'Çekme Kuvveti Testi' ve 'Kayganlık Testi' bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dikkat-her-kablo-ayni-degildir-girisimi-seminerleri-devam-ediyor_125858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!