Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Türk Prysmian’ın İki Kablo Modeline 'BASEC' Belgesi

Türk Prysmian, iki farklı kablo modeliyle, İngiliz hükümeti tarafından belirlenen standartlar çerçevesinde bağımsız kuruluşlar tarafından verilen BASEC (British Approvals Service For Cables) belgesini aldı.

yapi.com.tr
Türk Prysmian’ın İki Kablo Modeline 'BASEC' Belgesi

Kaliteli kablo üretimi için gerekli düzenlemeleri yapan BASEC, her tip kablo için ürün belgeleme hizmetlerinde lider konumda yer alıyor. Kabloların üretim süresi boyunca denetimlerini sürdüren kuruluş, İngiltere başta olmak üzere Avrupa genelinde ve uluslararası alanda aktif rol oynuyor. 40 yılı aşkın süredir hizmet veren BASEC’in adı, bugün kalite ve güvenlik terimleri ile birlikte anılıyor.

BASEC belgeleri ile ilgili olarak Türk Prysmian’ın Mudanya fabrikasında gerçekleştirilen araştırmalar, yaklaşık bir yıl boyunca devam etti. İki sistem denetlemesini takiben, BASEC’in kendi test merkezinde 4 adet kablo üzerinde yapılan tip testleri ile son buldu. Türk Prysmian, BS 5467 standartlarında 2XRY tipi 0,6/1 kV gerilimli ve BS 6724 standartlarında 2XRH tipi 0,6/1 kV gerilimli kablo modelleriyle belgenin sahibi oldu.

Türk Prysmian’ın sahip olduğu diğer önemli belgeler arasında, orta gerilim kabloları kategorisinde Türkiye’de bir ilk olan ve 2008 yılında Almanya’daki bir başka bağımsız sertifikalandırma kuruluşu tarafından verilen VDE belgesi de var. Ayrıca, İsrail pazarı için büyük önem taşıyan orta ve alçak gerilim kablo türlerine özel olarak verilen MV-LV belgesi de Türk Prysmian’ın sahip olduğu bir belge. Türk Prysmian, 2013 yılında ise yangına karşı güvenli kablo tipi (AFUMEX NHXMH) ile dünyada ve Türkiye’de LPCB sertifikası alan ilk Türk firması olmuştu.

2013 yılında 822 milyon TL olan cirosunun yüzde 34’ünü ihraç kayıtlı satışlarından elde eden firmanın İngiltere’ye yaptığı satışlar, toplam ihracat içerisinde yüzde 2,1 oranında. Bugün Türk Prysmian, İngiltere ile birlikte aralarında Azerbaycan, Irak, Türkmenistan, Fransa, Ürdün, Barbados, Ortadoğu ülkeleri ve Kuzey Afrika ile Şili, Papua Yeni Gine, Sri Lanka ve Çin gibi çok geniş bir coğrafyayı kapsayan 40’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. 2012 yılında Türk kablo sektörüne duyurduğu “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz...” misyonuyla hareket eden Türk Prysmian, gerçekleştirdiği ihracatlarıyla dikkat çekmesinin yanı sıra ihracat noktalarının otoritelerinden aldığı belgelere yenilerini ekleyerek, sektöre verdiği sözü tutuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turk-prysmianin-iki-kablo-modeline-basec-belgesi_122550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Ytong Çatı Paneli

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!