Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Fikirtepe’de İlk Temel Atıldı

Dönüşümün sembolü Fikirtepe’de ruhsatlarını almaya başlayan firmaların ardından ilk temeli Teknik Yapı attı. 60 bin dolayında konutun yer alacağı Fikirtepe dönüşümünde 1.5 milyon metrekarelik bir alan yeniden yapılandırılmış olacak.

yapi.com.tr
Fikirtepe’de İlk Temel Atıldı

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, yaklaşık 5 yıldır çalışmaların sürdüğü bölgede ilk temel Teknik Yapı tarafından Concord İstanbul projesinin ilk etabı için atıldı. 617 rezidans daire ve 5 ticari üniteden oluşacak ilk etabın yüzde 76’sının satışının gerçekleştiğini açıklayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, bu başarının sağlanmasındaki en büyük etkenin marka güvenirliliği olduğunu söyledi. Durbakayım, şöyle konuştu:

“Projelerimizi güven ve kalite üzerine inşa ettiğimiz için başarılı oluyoruz. Hiçbir zaman taviz vermediğimiz bu iki kural, her projemizin temelinden çatısına kadar eksiksiz olarak uygulanır. Kentsel dönüşümün ilk somut adımı olan fikirtepe’de de misyonumuz aynı oldu. Bölgedeki kentsel dönüşümün sağlam temeller üzerinde yükselmesi için 5 yıla yaklaşan bir çalışma yapıldı. Benzer şekilde, Concord İstanbul projesinin de çok sağlam temeller üzerinde yükselmesi için çok titiz bir hazırlık dönemi gerçekleşti.”

Dörtte biri temele

Concord İstanbul’un sadece ilk etabı için 60 bin metreküp beton döküleceğini belirten Umut Durbakayım, bunun dörtte birinin sadece temel için kullanılacağını belirtti. Durbakayım, 2 metre kalınlığında radye temel üzerinde yükselecek Concord İstanbul’un bölgenin en sert zemininde inşa edileceğini söyledi. Temel için ana kayaya 23 metre inilerek zemin suyunun 6 pompa ile drene edildiğini anlatan Durbakayım, projenin ilk etabında yaklaşık 1200 ton demir kullanılacağını da sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fikirtepede-ilk-temel-atildi_127158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!