Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Fikirtepe’nin Ünü New York’a Ulaştı

Fikirtepe'nin Yüzde 90'ı Boşaldı

Fikirtepe’nin Kaderi için...

Fikirtepe’de Ruhsatını Alamayan...

Fikirtepe'de Kentsel Dönüşüm Krizi

Fikirtepe’yi Kamulaştırma Korkusu Sardı

Fikirtepe’de ‘Dönüşüm’ İsyanı

2 Milyon İstedi, 27 Bine Kamulaştı

Kadıköy Şantiyeye Döndü!

Fikirtepe'de Kamulaştırma Devam Ediyor

Fikirtepe’de İlk Temel Atıldı

Müteahhitleri Kira Krizine Karşı Uyardı!

Fikirtepe'deki O Ev de Yıkıldı

Fikirtepeli 'Teminatsız' Milyonerler!

Kentsel Dönüşüme Daha Fazla Direnemedi!

Fikirtepe'de "Kamulaştırma" Davalık Oldu

Fikirtepe'de Acemi Müteahhit Korkusu

Fikirtepe'ye Bakanlık'tan...

Fikirtepe’ye Dönüş Çok Zor Olacak

Fikirtepeli Suriyeliler 'Dönüşüm'...

Kentsel Dönüşüm İflas Etti

Foto: DHA

"Fikirtepe İnatçısı"na Dava Açacaklar

Fikirtepe'de Anlaşmazlığa...

Yıkılacak Binalarda Aç, Susuz Yaşıyorlar

Fikirtepe'nin Planları Onaylandı!

Fikirtepe'de Tek Başına!

Fikirtepe'de 3'te 2'ye Uyulmuyor!

Fikirtepe'ye 3 Yıl Sonra İlk Ruhsatlar

Güllüce: Fikirtepe Problemi...

Bakanlığın Fikirtepe Planları...

Fikirtepe’de Firmaların Gözü...

Fikirtepe'de Beklenen Tarih Belli Oldu!

Fikirtepe’de "Yetki" Değişikliği!

Fikirtepe'nin Yüzde 25'i Boşaldı!

Fikirtepe'de Tarih Belli Oldu!

Fikirtepe Suç Yuvası Oldu!

Fikirtepe’de 1+1 Dairelere...

Fikirtepe’nin Geleceğini ‘Dev...

Fikirtepe'nin Yeni İmar Planına...

Fikirtepe Planları Askıda!

Fikirtepeliler'e Ruhsat Müjdesi!

Fikirtepe'de Tedirgin Bekleyiş!

"Fikirtepe’de Ruhsatları 1...

"Kentsel Dönüşüm Fikirtepe’yi...

Fikirtepe'de 4 Emsal Hayal Oldu!

Fikirtepe Planları Onaylandı

Fikirtepe’de Neler Oluyor?

Fikirtepeli Müteahhitler İsyan Ediyor

"Fikirtepe’ye Girenler Değil Girmeyenler Üzülecek!"

Selimoğlu Grup, emlak editörleriyle bir araya geldi. Toplantıda Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm süreciyle ilgili gelişmeleri ve bunun inşaat sektörüne olan etkilerini değerlendirdi. Selimoğlu, “Fikirtepe’den çok büyük beklentim var. Fikirtepe’ye girenler değil girmeyenler pişman olacak" dedi.

yapi.com.tr
"Fikirtepe’ye Girenler Değil Girmeyenler Üzülecek!"

Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, inşaat sektöründe çok hızlı değişimler yaşandığına, dünyadaki her türlü değişimden inşaat piyasasının da etkilene dikkat çekti ve Fikirtepe ile ilgili olarak şunları aktardı: “Fikirtepe ile ilgili problemlerimiz halen devam ediyor. Ruhsat konusundaki problemlerimiz sürüyor. Fikirtepe’yi iyi anlamamız gerekiyor. Fikirtepe, sadece sektörün değil Türkiye’nin çok iddialı bir projesi. Bir pilot proje olan Fikirtepe, proje bakımından da farklılıklar arz ediyor. Fikirtepe’de yapılmak istenen şu; buranın komple temizlenip, çöpe atılması ardından yeni ve modern bir şehir kurulması yönünde bir proje. Ama istenildiği gibi gitmiyor; bazı eksiklikler var, yönetimsel/bürokratik tıkanmalar söz konusu. Firmalar olarak biz üzerimize düşeni yaptık. Ama iki-üç senedir bir tıkanma var ve biz de henüz tam olarak ne olduğunu anlayabilmiş değiliz. Çünkü bizde bir eksiklik yok. Sözler veriliyor, yerine getirilmiyor ya da getirilemiyor. Ruhsat alanlar bile henüz dönüşüm projelerine başlayabilmiş değil. Bir tıkanıklık var ama Fikirtepe'de ruhsat alma sürecinin en geç 2 ay içinde tamamlanmasını bekliyoruz”.

"Fikirtepe Türkiye'ye örnek olacak"

Fikirtepe’yi anlamak ve anlatmak çok önemli diyen Selimoğlu; “Fikirtepe öyle bir yer ki bir tarafında Kadıköy, bir tarafında Bağdat Caddesi, bir tarafında Acıbadem, bir tarafında Moda var. Yani dört tarafı da Anadolu yakasının en değerli yerleri. Fikirtepe’yi değersiz hale getiren, buradaki kozmopolit yapı, çarpık yapıklaşma. Fikirtepe’de var olan binaların yanına yeni binalar yapılmıyor. Tüm yapılar temizleniyor, modern bir şehir kuruluyor. Düşünün ki bu proje Bağdat Caddesi’nde gerçekleşti; fiyatları bu şekilde değerlendirin. Herkes gelecek olan rantın farkında” şeklinde sözlerini sürdürdü. Fikirtepe’nin lokasyon olarak Bağdat Caddesi’nden daha değerli bir yer olduğuna vurgu yapan Selimoğlu; “Problemlerin çözülmesiyle, bir pilot proje olan Fikirtepe’nin tüm Türkiye için model olacağını düşünüyorum” dedi ve bu örnek sayesinde Gaziosmanpaşa, Okmeydanı ve kentsel dönüşümü hedef alan diğer bölgelerin ruhsat sürecindeki zorlukları yaşamayacağını belirtti.

 “Ruhsat sürecinin bu kadar zor yürüyeceğini bilseydim bile yine de bu projeye girerdim” diyen Selimoğlu, “Fikirtepe’den çok büyük beklentim var. Fikirtepe’ye girenler değil girmeyenler pişman olacak” şeklinde konuştu. Selimoğlu, problemlerin çözülmemesi durumunda ise Fikirtepe’de sosyal patlama yaşanacağına ve ortalığın karışacağına dikkat çekti.

"Fikirtepe'de metrekare fiyatları 18 bin TL'leri bulacak"

Fikirtepe'de ruhsat alma sürecini bürokratik engellere rağmen sürdürdüklerini ifade eden Selimoğlu, bugün metrekaresi 5.500-6000 TL olan bölgede yaşam başladığında 17-18 bin TL'lerin telaffuz edileceğini vurguladı. Öte yandan sektörde yazın yaşanan durgunluğu yeni yatırımlarla fırsata çevirdiklerini belirten Selimoğlu, Çeşme'de 80 milyon TL'lik bir yatırımla, 240 villadan oluşan Selimoğlu Çeşme projesine başladıklarını belirtti.

Çeşme'nin her bölgesinde varız

Selimoğlu, İstanbul'dan sonra yer aldıkları en önemli bölge olan Çeşme'deki yatırımlarına da yeni bir proje ile devam edeceklerini açıkladı. Çeşme'nin bir eğlence ve tatil mekanı olarak Bodrum ile çekiştiğini, grup olarak da Çeşme'deki yatırımları aracılığıyla bölgede büyük bir paya sahip olduklarını ifade eden Hızır Selimoğlu, "Yaklaşık 80 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiğimiz Selimoğlu Çeşme villalarını teslim etmeye başladık. Bu yatırımla toplamda 1 yıl içerisinde 240 villa inşa etmiş olacağız. Fiyatlar 450 bin TL ile 1 milyon 100 bin TL arasında değişiyor. Çeşme'nin her bölgesinde varız. Bölgedeki yatırım görüşmelerimiz hızla devam ediyor" diye konuştu.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/fikirtepeye-girenler-degil-girmeyenler-uzulecek_121546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!