Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"İnciraltı Planında ve Kruvaziyer Limanı Projesinde Yanlış Anlaşılma Var"

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Aziz Kocaoğlu, EXPO alanı olarak belirlenen İnciraltı planı, kruvaziyer ve yat limanı projelerinde yanlış anlaşıldıklarını söyledi.

yapi.com.tr / AA
"İnciraltı Planında ve Kruvaziyer Limanı Projesinde Yanlış Anlaşılma Var"

Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde dün (17 Ocak Perşembe) düzenlenen İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısı açılışında konuşan Aziz Kocaoğlu, bu planlara itirazlarının söz konusu olmadığını, sadece eksik gördükleri yönlerin giderilmesi konusunda ilgili bakanlıklara çekincelerini ilettiklerini ifade etti. Basında yer alan haberlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projelere karşıymış gibi hava estirildiğini belirten Aziz Kocaoğlu, ''Basın negatiflikten ve çelişkiden besleniyor. Böyle bir bombardıman ile karşı karşıyayız. Ama bu eksik haberler yerine bizim moral vermek göreviyle uğraşmamız gerekiyor'' dedi.

Yatırımcıların İzmir'i yatırım yapılacak kentler arasına aldığını vurgulayan Kocaoğlu, şunları söyledi:

''Bize İnciraltı planları geliyor, biz her konuda olduğu gibi inceliyoruz. Kruvaziyer limanı, limana yapılacak alışveriş merkezi ile otel, yat limanları dahil bütün projeler Büyükşehir'e geliyor. Biz de oturup inceliyoruz. Mahsuru varsa bir yazı ile Turizm Bakanlığından gelmişse Turizm Bakanlığına, Özelleştirme İdaresi'nden gelmişse Özelleştirme İdaresi'ne, Çevre Bakanlığından gelmişse Çevre Bakanlığına, nereden geldiyse oraya bu konudaki düşüncelerimizi, önerilerimizle birlikte ulaştırıyoruz. Basına da bir açıklama yapmıyoruz. Siyasi malzeme de kesinlikle yapmıyoruz. Ama belediyenin içindeki basın mensupları sanki dava açılmış, belediye sanki bunlara karşıymış gibi haber yapıyorlar.''

Planların yaşama geçilmesi konusunda ilgili bakanlıkların otoriteleriyle yarım saat içinde uzlaştıklarını belirten İBB Başkanı, ''Planların yaşama geçmesi konusundaki mahsurları oturduk, konuştuk. Çevre Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar tarafından da kabul edildi. Onlar çalışıyor, düzeltilecek. DLH Genel Müdürü ile yat limanları konusunda harita üzerinden bizim söylediğimizin doğru olduğu sonucuna vardık. Zaten problem bitmişti. Sonra da İBB karşıymış gibi haberler çıktı'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/inciralti-planinda-ve-kruvaziyer-limani-projesinde-yanlis-anlasilma-var_103971.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!