Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İztuzu'na Yürütmeyi Durdurma Kararı Kaldırıldı

Muğla 1'inci İdari Mahkemesi, Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi'nde bulunan dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nın ihalesine yönelik önceden verdiği durdurma kararını itiraz üzerine kaldırdı.

yapi.com.tr
İztuzu'na Yürütmeyi Durdurma Kararı Kaldırıldı

Ortaca Kaymakamlığı'nın İztuzu Plajı'nın Ortaca Belediyesi'nden alınarak ihaleyi kazanan firmaya teslim edilmesine ilişkin kararına karşı açtığı davada mahkeme geçen 23 Haziran'da ihaleyi durdurma kararı aldı. Aynı mahkeme itirazlar üzerine aldığı ikinci bir kararla durdurma kararını geçen 29 Eylül'de kaldırdı. Ortaca Belediyesi'nin 2'nci İdare Mahkemesi'nde açtığı ikinci davada; İztuzu Plajı'nın Valilik tarafından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne devredilmesine ilişkin kararın iptali ve yürütmenin durdurulmasını talebi henüz sonuçlanmadı, mahkeme şuana kadar henüz bir karar vermedi.

CHP'li vekilden Güllüce'ye soru önergesi

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, konuyu meclise taşıdı. CHP'li Milletvekili Demir'in Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin yanıtlaması talebiyle verdiği soru önergesi söyle:

"Muğla Ortaca'da dünyaca ünlü İztuzu Plajı'nın Ortaca Kaymakamlığı'nca yabancı bir kuruluşun da ortak olduğu özel bir şirkete kiralanması aleyhine açılan davada daha önce yürütmeyi durdurma kararı verilmişti. Verilen yürütmeyi durdurma kararı 29 Eylül Pazartesi günü alınan ikinci bir kararla kaldırıldı. Büyükşehir Yasası'yla ihale bile edilmeden peşkeş çekilen İztuzu Plajı için verilen yürütmeyi durdurma kararının kaldırılması İztuzu plajının geleceğini tehlikeye atmaktadır, endişeleri artırmaktadır. İztuzu Plajı'nın korunması için daha geniş daha etkin önlemler alınacak mıdır?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/iztuzuna-yurutmeyi-durdurma-karari-kaldirildi_125518.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!