Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ODTÜ Yolu 2 Hafta İçinde Açılacak

Eskişehir Yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya Yoluna bağlayacak bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen bulvarda, 8 adet köprülü kavşak veya alt üst geçitten 7'si tamamlanırken, asfalt serim çalışmaları da sürdürülüyor.

yapi.com.tr
ODTÜ Yolu 2 Hafta İçinde Açılacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından gece gündüz yürütülen çalışmalarla bulvarın rekor sayılacak bir sürede tamamlanması bekleniyor.

"Çalışmalar 7 gün 14 saat vardiyalar halinde yürütülüyor"

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, çalışmaların 7 gün 24 saat vardiyalar halinde yürütüldüğünü vurgulayarak, "Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak ODTÜ Yolu'nda sona gelindi. ODTÜ Yolu'ndaki 8 adet köprülü kavşak ve alt üst geçitten 7'si tamamlandı. Bir adet yaya üst geçiti ile Dışişleri Bakanlığı Köprüsü'nün yapımı da tamamlanmak üzere" açıklamasında bulundu.

ODTÜ Yolu'nun rekor sürede tamamlanarak, Şubat ayı sonunda hizmete açılmasının planlandığını müjdeleyen Gökçek, 4 kilometrelik bulvarda 8 adet köprülü kavşak veya alt üst geçit, bir adet yaya üst geçidinin yer aldığını, bulvarın 4 gidiş 4 geliş toplam 8 şerit olduğunu söyledi.

"Yol çizgileri çalışmalarına kısa sürede başlanacak"

Gökçek, ODTÜ Yolu'nda devam eden çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

"ODTÜ Yolu'nda asfaltlama çalışmaları kapsamında ikinci tabaka asfalt olan binder serimi devam ediyor. Kaldırım çalışmaları ise son sürat devam ederken, aydınlatma direkleri dikim çalışmaları da sürüyor. ODTÜ Yolu'nda peyzaj ve çevre düzenlemesi çalışmaları hızla devam ederken, yönlendirme levhaları ve yol çizgileri çalışmalarına ise en kısa sürede başlanacak."

"ODTÜ yolu ihlamur ağaçlarıyla donatıldı"

Gökçek, ODTÜ Yolu'nda ağaçlandırma çalışmalarının da son hızla devam ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Şu ana kadar, ODTÜ Yolu'nda refüj ve yan bantlara 950 adet 50-60 kuturunda 6-7 metre boyunda küp ıhlamur ağaçları dikildi. Yan bant ve yamaçlara ayrıca mavi ve yeşil renkli 2500 adet büyük boylu atlas sedirleri, yan bantlara 50 adet akçaağaç ve 50 adet büyük boylu mazı, 100 bin adet çalı ve mevsimlik çiçek dikilirken, 40 bin metrekare de rulo çim serildi."

Gökçek, ODTÜ Yolu'nun ıhlamur ağaçlarıyla donatıldığını, diğer ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarıyla bulvarın yeşillikler içinde olacağını anlattı.

"ODTÜ A1 köprüsü tamamlandı"

Bulvar üzerinde bulunan 8 adet köprülü kavşak, alt üst geçitten 7'sinin tamamlandığını, bir adet yaya üst geçidin yapımının bitmek üzere olduğunu ve Dışişleri Bakanlığı Köprüsü'nün ise tamamlanmak üzere olduğunun altını çizen Gökçek, şunları kaydetti:

"Eskişehir Yolu'nu ODTÜ Yolu'na bağlayacak olan ODTÜ A1 Köprüsü tamamlandı. ODTÜ'nün ana girişinden 200 metre ileride, yeni yapılan bulvarın altında gerçekleştirilen ODTÜ A1 U Altgeçidi de yapıldı. Bu U dönüşü ile ODTÜ içinden çıkan araçların Eskişehir Yolu'na girişleri sağlanacak. ODTÜ A4 kapısı girişine yapılan ODTÜ A4 yaya üst geçidinde ise sona yaklaşıldı. ODTÜ A4 Köprüsü de tamamlanırken, bu köprü ile Çiğdem Mahallesi, İşçi Blokları Mahallesi ve 1516 Cadde'den ODTÜ Yolu'na katılım sağlanacak. Karakusunlar Mahallesi 1505 Caddeyi 1545/1. Sokağa bağlayan alt geçitte yapıldı. Çankaya İşçi Blokları Mahallesi 1506. Cadde üzerinde yapılan 1506. Cadde Köprüsü'nün yapımı da tamamlandı. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerine yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Altgeçidi yapımı sona ererken, Anadolu Bulvarı'nın devamı olan ODTÜ Yolu'nu Konya Yolu'na ve Cevizlidere Mahallesi'ne bağlamak için yapılan Fen Lisesi Köprüsü de tamamlandı. Çankaya İşçi Blokları Mahallesi 1506. Cadde Köprüsü sonrasında yapılan Dışişleri Bakanlığı Köprüsü ise tamamlanmak üzere. Köprünün Prefabrik kirişlerin yerine koyma çalışmaları devam ediyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-yolu-2-hafta-icinde-acilacak_117058.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!