Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ODTÜ Yolu Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ Yolu olarak bilinen 1071 Malazgirt Bulvarı'nın, 25 Şubat Salı günü Başkentlilerin hizmetine açılacağını bildirdi.

yapi.com.tr
ODTÜ Yolu Açılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ Yolu olarak bilinen 1071 Malazgirt Bulvarı'nın, 25 Şubat Salı günü Başkentlilerin hizmetine açılacağını bildirdi. Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, açılacak bulvarın Ankara trafiğine yeni bir can katacağı ifade edilerek, bulvarın Eskişehir yolu ile Anadolu Bulvarı'nı Konya yoluna bağlayacağı belirtildi. Bir kısmı ODTÜ arazisinden geçen 4 kilometrelik bulvarda, 8 köprülü kavşağın yer aldığı, Eskişehir ve Konya yolu trafiğini rahatlatacağı belirtilerek, ODTÜ yolu olarak bilinen "1071 Malazgirt" adı verilen bulvarın 25 Şubat Salı günü düzenlenecek törenle açılacağı kaydedildi.

Dört ayda tamamlandı

Bulvarın 4 ayda tamamlandığı ifade edilerek, 4 gidiş- 4 geliş olmak üzere 8 şerit halinde yapıldığı belirtilerek, "Bulvarda 3 alt geçit, 5 köprü ve 1 yaya üst geçidi yer alıyor. 220 bin ton asflat serimi yapılan, 34 bin 369 metrekare kaldırım, 2 bin 686 adet new jersey bariyer, 17 bin 256 metre bordür döşenen bulvarın 3 metre genişliğindeki refüjü de tamamen ağaçlarla kaplandı" denildi.

Bulvarın refüj ve yan bantlarına bin 22, 15-25 yaşlarında ıhlamur ağaçları ve akçaağaç dikildiği belirtilerek, yan bant ve yamaçlara ayrıca mavi ve yeşil renkli 3 bin 105 adet büyük boylu atlas sediri, karaçam, göknar, mavi ladin ve mavi Arizona Selvisi ile 105 bin çalı ve 177 bin mevsimlik çiçek dikildiği, 75 bin metrekare de rulo çim serildiği bilgisi verildi.

Akıcı trafik hedefi

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bulvar üzerinde Eskişehir yolunu 1071 Malazgirt Bulvarı'na bağlayacak olan ODTÜ A1 Köprüsü ile daha akıcı bir trafik hedeflenirken, ODTÜ'nün ana girişinden 200 metre ileride yapılan ODTÜ A1 U Altgeçidi ile de ODTÜ içinden çıkan araçlar Eskişehir yoluna giriş yapabilecek. ODTÜ A4 kapısı girişine yapılan ODTÜ A4 yaya üst geçidi ile de Çiğdem Mahallesi, İşçi Blokları Mahallesi ve 1516 Caddeden ODTÜ yoluna yaya geçişi sağlanacak. Karakusunlar Mahallesi 1505 Caddeyi 1545/1. Sokağa bağlayan alt geçit ve Çankaya İşçi Blokları Mahallesi 1506. Cadde üzerinde yapılan 1506. Cadde Köprüsü de trafiğe katkı sağlayacak. Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerine yapılan Muhsin Yazıcıoğlu Altgeçidi'nin yanı sıra Anadolu Bulvarı'nın devamı olan ODTÜ yolunu Konya yoluna ve Cevizlidere Mahallesine bağlamak için yapılan Fen Lisesi Köprüsü, Çankaya İşçi Blokları Mahallesi 1506. Cadde Köprüsü sonrasında yapılan Dışişleri Bakanlığı Köprüsü de trafiği rahatlatmasına katkı sağlayacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/odtu-yolu-aciliyor_117293.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!