Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

PonceBloc İnşaat Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yaptı

PonceBloc, 3 - 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 19. Yapı Fuarı TURKEYBUILD İzmir’de Türkiye’nin yeni nesil, çevre dostu hafif yapı elemanı olmaya aday ürülerini sergiledi. PonceBloc Pazarlama Müdürü Özge Sipahioğlu, yapi.com.tr'nin sorularını yanıtladı.

yapi.com.tr
PonceBloc İnşaat Sektörüne Hızlı Bir Giriş Yaptı Özge Sipahioğlu

Acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat sektöründeki yeni iştiraki olan PonceBloc, Fransız know how’ına ek olarak Alman teknolojisi ve dizaynı ile Kayseri’de üretiliyor. Ponza taşından üretilen PonceBloc, hafifliğinin yanı sıra çevreci, yüzde yüz geri dönüştürülebilir doğal bir ürün. Isı ve ses yalıtım performansıyla iddialı olan PonceBloc, kolay uygulama imkanı ve uzun yapı ömrü ile de fark yaratıyor.

Avrupa Teknik Normlarını yüzde 100 karşılayan PonceBloc'un ana hammaddesi olan ponza, sönmüş yanardağlardaki lavların taşlaşmış hali. Üretimi sırasında ısıya ihtiyaç duyulmayan, minimum su tüketilerek ozon tabakasına zarar veren gazlar açığa çıkarılmadan üretilen PonceBloc; geri dönüşümünde de kimyasal madde kullanılmayan, her yönüyle doğal, sağlıklı ve ekolojik bir ürün olma iddiasını taşıyor. Bu yıl 19.'su gerçekleştirilen Yapı Fuarı TURKEYBUILD İzmir’de yapi.com.tr'ye açıklamalarda bulunan PonceBloc Pazarlama Müdürü Özge Sipahioğlu; "Bizden önce ürünlerimizin namı yürüdü" diyerek, yurtiçinden olduğu gibi yurtdışından da ciddi bir taleple karşılaştıklarını söylüyor.

PonceBloc’u Türkiye’ye getiren süreç nasıl gelişti?

Almanya ve Fransa’nın yanı sıra dünyanın pek çok ülkesinde de tercih edilen yeni nesil hafif yapı elemanı PonceBloc’un aslında Almanya’da 200 yıllık bir geçmişi var. Türkiye pazarına sunduğumuz ürünlerin tasarımı Alman MPVA Laboratuvarı’nda yapıldı, Fransa pazarındaki tecrübelerimizle harmanlandı. Acentecilik, armatörlük, entegre lojistik hizmetleri ve liman işletmeciliği gibi ana iş kollarının yanı sıra farklı sektörlerde de faaliyet gösteren Arkas’ın inşaat sektöründeki yeni iştiraki olarak Türkiye’de de üretilmeye başlandı.

Üretim için nasıl bir altyapı yatırımı yapıldı?

Fabrikamız, Türkiye’nin en önemli ponza rezervlerinden birine sahip olan Kayseri’de. Zaten, Türkiye’nin en büyük ponza maden ocaklarından birine sahibiz. Kendi sektöründe şu anda Türkiye’deki en yeni ve inovatif yatırım olan Kayseri fabrikamız için yaklaşık 20 milyon TL harcandı. Makine parkuru için bu alanın en güçlüsü olan bir Alman firma tercih edildi. Hedefimiz, sadece ürünümüzün yüzde 100 doğal olması değildi; bunu üretim süreçlerine de yansıtabilmekti. Bu nedenle enerji için ısı pompası altyapısı oluşturduk. Yakın dönemde fabrika sayımızı arttırmak en büyük hedeflerimizden biri. Şu an için yıllık yaklaşık 20 milyon adet blok üretebilecek kapasitedeyiz.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
http://www.yapi.com.tr/haberler/poncebloc-insaat-sektorune-hizli-bir-giris-yapti_113160.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!