Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Sağlığımız Altın Madeninden Değerli

Balıkesir’de yapılması planlanan altın madeni projeleri için bilirkişi incelemesi yapılacak. Kazdağı Koruma Derneği’nden yapılan açıklamada, “Havran’ın üstü altından değerlidir. Tüm projeler iptal edilmeli.” denildi.

yapi.com.tr
Sağlığımız Altın Madeninden Değerli

Bahar Madencilik tarafından, Büyükşapçı ve Halılar köylerinde yapmak istediği altın madeni projeleri yaşam savunucularının mücadelesiyle durduruldu. Projeler için verilen ÇED gerekli değildir kararları Balıkesir 2. İdare Mahkemesi tarafından bozuldu. Mahkemenin kararına itiraz eden şirket kararı temyize götürdü. Danıştay ise ‘ÇED gerekli değildir kararını’ iptal eden mahkemenin kararını iptal ederek, bilirkişi heyeti atanmasına karar verdi.

BirGün’den Anıl Varlı’nın haberine göre; iki farklı maden projesinde keşif yapacak bilirkişi heyeti 26 Haziran Cuma günü bölgeyi gezecek. Keşif esnasında da orada olacağını belirten Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği üyeleri, yöresine toprağına sahip çıkan herkesi davet ettiklerini belirtti.

Dernekten yapılan açıklamada, bölgede altın madeni projelerinin her geçen gün arttığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu projeler Havran İlçemizde ciddi anlamda ekolojik yıkıma yol açacaktır. Kazdağları, Madra Dağı delik deşik oldu. Şimdi de Havran, İvrindi ve Balya İlçelerimizin köyleri aynı tehlike altında. Altın madeni projelerinin dışında bölgede kurşun, demir, gümüş gibi onlarca da metalik madencilik projeleri de bulunmaktadır. Sağlığımız altından değerlidir.”

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sagligimiz-altin-madeninden-degerli_180640.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!