Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Saraçoğlu TÜRGEV'e mi Devrediliyor?

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Başkent Dayanışması’nın düzenlediği ortak basın toplantısında Saraçoğlu Mahallesi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiği ileri sürüldü.

yapi.com.tr
Saraçoğlu TÜRGEV'e mi Devrediliyor?

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şöyle konuştu: “Saraçoğlu Mahallesi’nde kaymakamlığın olduğu sokakta çöpler toplanıyor yaklaşımıyla ahşap kapılar, panjurlar ve kiremitler sökülmüş durumda. Yani yıkılmadan önceki içler acısı son durumunu gördük. Koruma Kurulu Başkanı, Saraçoğlu Mahallesi ile Büyükşehir Belediyesi’nin Koruma Uygulama ve Denetim Büroları’nın ilgileneceği bilgisini verdi. Açıklama, oranın el değiştirdiğine ilişkin şüpheler oluşturdu. Kaymakam da Saraçoğlu Mahallesi’nin Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini söyledi. Bu da ikinci kuşku uyandırıcı durumdu. Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Saraçoğlu Mahallesi’nin lojman statüsünün kaldırılarak ekonomiye kazandırılması için kamu kurumlarına, yerel yönetimlere, belediyelere, vakıflara ve derneklere verilmesi kararı’na açtığımız dava devam ederken, böyle bir söylemle karşı karşıya kaldık. Üzüntü verici bu durum nedeniyle çok kaygılıyız. Saraçoğlu’nun Büyükşehir’e devredilmesi, alanın bugünlerde ismi sıkça zikredilen TÜRGEV’e verileceğine dair kaygılarımızı artırıyor.”

Akıl dışı projelere izin vermeyeceğiz

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, İmrahor Vadisi’nde yapacağı Kanal Ankara Projesi’ne de tepki gösteren Candan, “Akıl dışı projelerle vadilerin yok edilmesine, Ankara’nın nefessiz bırakılmasına ve su varlıklarının yok edilmesine izin vermeyeceğiz. Eymir Gölü, Büyükşehir’in elinde Mogan Gölü’nün dönüştüğü duruma dönüşür. Önce Mogan’a yapılanların hesabını versin” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saracoglu-turgeve-mi-devrediliyor_145000.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!