Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Saraçoğlu’nda Tahliye Başladı

Bakanlar Kurulu’nun ‘riskli alan’ ilan ettiği cumhuriyet tarihinin ilk toplu konut projesi olan Kızılay’daki Saraçoğlu Mahallesi’ndeki lojmanlarda ilk tahliye başladı.

yapi.com.tr
Saraçoğlu’nda Tahliye Başladı

Hürriyet'ten Ender Baykuş'un haberine göre, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün Ankara Valiliği’ne yazdığı yazı doğrultusunda Çankaya Kaymakamlığı yetkilileri ve polis, lojmanlardaki ilk tahliyeyi gerçekleştirdi. Mahallelilerin kurduğu Namık Kemal Mahallesi’ni Koruma ve Yaşatma Derneği’nin avukatı Asım Özcan, ‘zorla tahliyeye imkanının iptali istemiyle’ Danıştay’da açılan davanın sürdüğünü belirtti.

TEOG sınavından önce boşalttılar

Lojmanda yaşayan Pınar Kuşçu’nun evi, yürütmeyi durdurma kararının reddedilmesi üzerine boşaltıldı. Dava sonucu eline ulaşmadığını ve ret kararına itiraz edemediğini belirten Kuşçu, “İtiraz süremi kullanamadığıma ilişkin mağduriyetimi onlara da ilettim. Ancak ekipler ‘Ya 15 Haziran’da çıkacağınıza dair taahhütname imzalayacaksınız ya da boşaltacağız’ dediler. Ben de ‘boşaltın’ dedim” diye konuştu. Çocuğunun TEOG sınavı öncesinde böyle bir işlemin gerçekleştiğini dile getiren Kuşçu, hukuki mücadelesini sürdüreceğini ve ekipler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Aceleci davranıyorlar

Avukat Asım Özcan, yürütmeyi durdurma kararının reddine ilişkin kararın yanlış adrese gönderildiği için Kuşçu’nun eline ulaşmadığını, Çankaya Kaymakamlığı’nın ise ret kararı üzerine tahliyeye geldiğini ifade ederek, “Kendilerine Pınar hanımın çocuğunun TEOG sınavına gireceğini hiç olmazsa bugün bu tahliyeyi yapmayın dememize rağmen bunu da kabul etmediler” dedi. Kaymakamlığın lojmanların tahliye edilmesi konusunda çok aceleci davrandığını ifade eden Özcan, bölgedeki hazine taşınmazlarının tahsisinin kaldırılmasının hemen tahliyeyi gerektiren bir durum olmadığını aktardı. Özcan, bölgeye ilişkin yapılacak şey netleştiğinde tahliyelerin yapılabileceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/saracoglunda-tahliye-basladi_130611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!