Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"TOKİ, Çeşme'ye Darbe Vuruyor"

Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, TOKİ tarafından Çeşme'ye yapılacak konutların ilçede dengeleri bozacağını belirterek, "İlçe genelinde yaşanacak bir emlak değeri düşüşü, ilçeyi ekonomik olarak zora sokacaktır" dedi.

yapi.com.tr
"TOKİ, Çeşme'ye Darbe Vuruyor"

Yurt Gazetesi'nin haberine göre, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Reisdere Mahallesi’ne yapılmak istenen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarının ilçenin mimari yapısı ve klimasının yanı sıra sosyo-kültürel ve ekonomik yapısını da tehdit ettiğini söyledi. Çeşme’nin yapılan altyapı yatırımları ile emlak değerinin Türkiye’nin 3 büyük metropolünden daha fazla arttığını belirten Tütüncüoğlu, “İlçemizdeki emlak ve gayrimenkuller geçen yıl yüzde 23 değer artışı gerçekleştirdi. İstanbul yüzde 13, İzmir yüzde 10, Ankara ise yüzde 8 değer kazandı. Yani Çeşme’nin değeri İstanbul’un 1,5 katı, İzmir’in 2 katından fazla, Ankara’nın ise 3 katına yakın artış gösterdi” dedi.

Gayrimenkuller düşer

Tütüncüoğlu, TOKİ’nin Çeşme’ye 4 bin 128 konut yapabilecek şekilde plan hazırladığını ifade ederek, “TOKİ’nin planlarında ‘şimdilik’ bin 351 konut olsa da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayladığı planlar itibariyle konut sayısını istediği an yükseltebilir. Yapılmak istenen konutlar, o kadar düşünülmeden, araştırmadan, bilinçsizce yapılan işler ki, bölgenin gayrimenkullerinde nasıl bir düşüşe neden olacağı düşünülmüyor” dedi.

‘İlçe zora düşecek’

Çeşme’nin kaliteli hizmet ve buna göre bedellendirilen tatil anlayışı ile öne çıktığını belirten Tütüncüoğlu, “Çeşme’nin bugünkü değerini kazanması yıllar aldı. İnsanlar, Çeşme’ye rahat, huzurlu güzel bir tatil ve kaliteli hizmet için geliyor. Fakat birden bire ilçenin genelinde yaşanacak bir emlak değeri düşüşü, ilçeyi ekonomik olarak zora sokacaktır" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-cesmeye-darbe-vuruyor_112132.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!