Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Atatürk Orman Çiftliği 11 Yıldır Yağmalanıyor!

Atatürk Orman Çiftliği arazisi 11 yıldır AKP tarafından yağmalanıyor. Erdoğan'a Başbakanlık Konutu yapmak için değiştirilen imar iznine yapılan itirazlar mahkemeyi engelliyor. İnşaat sürüyor, ağaç katliamı devam ediyor.

yapi.com.tr
Atatürk Orman Çiftliği 11 Yıldır Yağmalanıyor!

Atatürk'ü mirası olan Atatürk Orman Çiftliği arazisi 11 yıldır AKP iktidarı tarafından yağmalanıyor. Başbakan Erdoğan'a Başbakanlı Konutu yapmak için 200 bin metrekalik alanın imar izni değiştirildi. Çıkarılan imar kararıyla ilgili Mimarlar Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Şehir Plancıları Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası 11 adet dava açtı, ancak yürütmeyi durdurma kararı çıkmadığı için yapılaşma sürüyor. İnşaat alanında yaklaşık 3 bin ağaç kesilirken sadece 10 ağaç taşındı. Yapımına başlanan Başbakanlık Hizmet Binası’nın açılış tarihi ise 23 Nisan 2014 olarak belirlendi.

Yurt Gazetesi'nin haberine göre, binlerce ağacın katledilerek yapılaşmaya açılan bu alanda talan sadece bununla da sınırlı kalmadı. Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği içinden Doğu-Batı ve Kuzey-Güney doğrultularında 40 metre genişliğinde otoban yapımına başladı. Ve bu yollar için de binlerce ağaç katledildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ataturk-orman-ciftligi-11-yildir-yagmalaniyor_113638.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!