Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"GYO’lar 'Kentsel Dönüşüm'de Takdire Şayan Şeyler Yaptı"

GYODER tarafından düzenlenen 'Gayrimenkul Zirvesi'ne telekonferansla katılan Erdoğan Bayraktar, "Kentsel dönüşüm konusunda bugüne kadar GYO’ların yaptıkları takdire şayandır. Türkiye’nin afet riski taşıyan bölgelerini kentsel dönüşüm sayesinde Türkiye’nin içinden söküp atacağız. Bu bize büyük bir ekonomik canlılık da getirecek” dedi.

yapi.com.tr / AA
"GYO’lar 'Kentsel Dönüşüm'de Takdire Şayan Şeyler Yaptı" Foto: Atılgan Özdil (AA)

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) tarafından düzenlenen 'Gayrimenkul Zirvesi'ne telekonferansla katıldı. Gayrimenkul sektörünün dünyada hızla büyüdüğünü ve geliştiğini anımsatan Bayraktar, sektörün Türkiye’de de son 10 yılda büyük ivme kazandığını söyledi. Sektörün son yıllarda önemli bir atak yaptığını, derinlik ve tecrübe kazandığını anlatan Bayraktar, Türk inşaat sektörünün tüm dünyada rol belirleyici bir hale geldiğini kaydetti. Bayraktar, Türk müteahhitlerinin dünya çapında büyük başarılara imza attığını hatırlatarak, ülkeye giren döviz açısından da inşaat sektörüne çok ciddi ihtiyaç olduğunu vurguladı.

"Kentsel dönüşüm büyük bir ekonomik canlılık da getirecek"

Türkiye’nin son 10 yılda elde ettiği başarı, güven ve istikrar ortamının en çok güçlendireceği sektörlerin başında inşaat ve hizmet sektörlerinin geldiğini ve bu iki sektörün bir bütünün parçaları olduğunu söyleyen Bayraktar,  şöyle konuştu:

“Türkiye’de gayrimenkul sektörünün şehircilik anlayışı içinde ve bilime dayalı bir şekilde gelişmesi en büyük arzumuzdur. Hedefimiz, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin başlatmış olduğu kentsel dönüşüm seferberliği  ile Türkiye’yi afet risklerinden koruyarak yeniden yapılaşmasını sağlamaktır. Türkiye’de şehirleşme giderek artmaktadır. Bunun için gayrimenkul sektörünün daha çok gelişmesi adına elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz”.

"Vatandaşlar bu kavramın içeriğini tam olarak kavrayamadı"

Bayraktar,  kentsel dönüşümün çok ciddi bir güven oluşturduğunu, ancak vatandaşların bu kavramın içeriğini tam olarak kavrayamadığını belirterek; “Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde vatandaşlarımızın ve gayrimenkul sahiplerinin kendi yaşam kalitelerini artırmak ve kendi can güvenliklerini sağlamak için kentsel dönüşüme destek vermesi gerekir. Kentsel dönüşüm konusunda bugüne kadar GYO’ların yaptıkları takdire şayandır. Türkiye’nin afet riski taşıyan bölgelerini kentsel dönüşüm sayesinde Türkiye’nin içinden söküp atacağız. Bu bize büyük bir ekonomik canlılık da getirecek” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gyolar-kentsel-donusumde-takdire-sayan-seyler-yapti_114759.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!