Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Boya Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Türk boya sektöründe faaliyet gösteren Betek Boya’nın pazarlama genel müdür yardımcısı Gülay Dindoruk, 37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da, yapı.com.tr için sektörü değerlendirdi. Dindoruk, “Sadece renk seçilip, bir kova boya diye bakıldığı zaman, haksız rekabet yaşanabiliyor” dedi.

yapi.com.tr

Dindoruk, 2013 yılında dış cephe ve yalıtım sektöründe büyümelerin yaşandığını ifade ederek,  2014’ün ilk aylarında kur değişimlerinden dolayı belirsiz bir dönem yaşandığını söyledi. Dindoruk, bu belirsizliği ardından, sektörün hızla toparlandığına dikkati çekerek, sezona hızlı bir giriş yaptıklarını belirtti.

Tüketicilerin boya seçimi konusunda nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlatan Dindoruk, “Tüketiciler ana markalara bakıyorlar. Ama ana markaların altında hangi teknik özellikleri aramaları gerektiğini çok fazla bilmiyorlar. Farklı kalitede ürünler ile karşılaşma ihtimalleri oluyor. İster istemez haksız bir rekabet yaşanıyor. Sadece renk seçilip, bir kova boya diye bakıldığı zaman, haksız rekabet yaşanabiliyor” dedi.

Dindoruk, haksız rekabetin önlenebilmesi için atılması gereken önemli adımlardan bahsederek, “Ürünlerin üstünde bulunan beyan değerlerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığı, standartlara uyup uymadıkları ya da standartların belirlenmesi haksız rekabetin denetlenmesinde önemli adım olacaktır” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/boya-secerken-nelere-dikkat-edilmeli_120261.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!