Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Kapasitenin %25’i Kullanılamıyor!"

Kale yenilikçi ürünleri ile bu yıl Altın Çekül Yapı Ürün Ödülü’nü evine götürdü. Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan ile yapı sektörünü, seramik sektörünü ve Ar-Ge çözümlerini konuştuk.

37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bahadır Kayan ile bir araya geldik.  Yenilikçi ürünleri ile bu yıl Yapı ürün ödülünün oskarı Altın Çekül’ü alan Kale’nin başarısının arkasındaki ar-ge çalışmalarını ve yenilikçi yaklaşımını aktaran Kayan yapı sektörü ve sorunlarıyla ilgili bazı konulara da dikkat çekti:

"2013, Türkiye’de ilk kez bir milyonun üzerinde konut satılan bir yıl olmuştu. Bu yılın ilk çeyrek rakamları da baktığınızda çok farklı değil; sadece ikinci el konut satışında bir miktar düşüş var. Seçim sonrası, zaten Nisan ayıyla birlikte piyasanın hareketlendiği bir sezona girmiş oluyoruz. İkinci çeyrekte muhtemelen fena gitmeyecektir diye düşünüyoruz".

Seramik sektörünün Türk yapı sektörüne tartışılmaz bir estetik ve fonksiyon katkısı olduğunu belirten Kayan, “İç dekorasyonda kullanılan her türlü malzeme ve yenilik anlamında Türkler öncü. Bilhassa son on yılda teknoloji yaşı anlamında çok ilerideyiz. Ancak kurulu kapasitemizi tam kullanabiliyor muyuz? Bunu yapamıyoruz. Neredeyse tüm pazarları tanıyor Türk üreticiler. Şu an Türkiye’nin kullanamadığı yüzde 25’lik kurulu kapasitesi var; bu da önemli bir değer. Ar-Ge’ye önem verilirse ihracattaki doğru gidişatı elde ederiz diye düşünüyorum” bilgisini verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kapasitenin-25i-kullanilamiyor_120223.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!