Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

“Ülkede Yetişmiş İnsan Kaynağı Sıkıntısı Var”

Endüstriyel tesislerin çatı,cephe üretim hatları sektöründe hizmet veren Dönem Makina’nın Proje mühendisi Olcay Üskes,37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da, yapı.com.tr için sektörü değerlendirdi.Üskes,sektörde yetişmiş insan kaynağı sıkıntısının bulunduğunu belirterek,“Ülkede insan kaynakları sıkıntısı var. Hep tekrarlanmış işler yapıyoruz” dedi.

yapi.com.tr

Üskes, sektör açısından 2013 yılının bir değerlendirmesini yaparak, iş kapasitelerinin arttığını belirtti. Firma olarak üretim sağlayan makinalar ürettiklerini ve dolayısı ile 2014 yılını da yoğun geçirdiklerini ifade eden Üskes, “Biz daha çok yurtdışına çalıyoruz. Makine sektörü, krizlerde daha çok büyüyor. Çünkü insanlar krizde iş yapamadıkları zaman, makina parklarını revize ediyorlar, büyütüyorlar” dedi.

Sektörün genel bir değerlendirmesini yapan Üskes, sektörün büyümesinin önündeki engellerden de bahsetti. Üskes, “Birbirini tekrarlayan, basit ürünler yapıyoruz. Mümkün olduğunca hızlı gelişen pazarlara uygun, teknolojik ürünler yapmak lazım. Biz hala bir yerlerden getirip, birşeyleri kopya etmeye uğraşıyoruz. Hep tekrarlanmış işler yapıyoruz. Bunun nedeni de insan kaynakları. Ülkede yetişmiş insan kaynağı sıkıntısı var” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ulkede-yetismis-insan-kaynagi-sikintisi-var_120802.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!