Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Eğitimsiz Personel, En Büyük Sıkıntımız”

Yapı sektörü için 2013 yılının yatırım olduğunu ifade eden Surteco Decor Döllken Weimar Departmanı Satış Müdürü Yiğiter Uysal, sektördeki potansiyel sürecin bu yıl da devam ettiğine dikkat çekti.

37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Surteco Decor Döllken Weimar Departmanı Satış Müdürü Yiğiter Uysal ile bir araya geldik. Uysal, yapı sektörü için 2013 yılının yatırım yılı olduğunu belirtti ve şunları söyledi: “Çünkü kamusal sektörde hem özel sektörde çok ciddi yatırımlar görüyoruz ve bu potansiyel süreç bu yıl da devam ediyor. Önümüzdeki 3 sene boyunca da bu şekilde devam edecek diye öngörüyoruz”.

Surteco olarak eğitime büyük önem verdiklerini vurgulayan Uysal, sektördeki en büyük sıkıntının eğitimsiz personel olduğuna dikkat çekti: “Her şeyin başı eğitim diyoruz. Yapı sektöründeki eğitimsiz personel bizim karşılaştığımız en büyük sıkıntılardan biri. Ayrıca işçi sağlığı ve iş güvenliği hususları biraz göz ardı ediliyor. Bizim ürünlerimiz spesifik ürünler; belirli bir eğitim seviyesi gerektirmeyen ürünler. Ancak buna rağmen biraz kolaycılığa kaçmak ve standart uygulamalardan ayrılmamak, karşımıza bariyerler olarak çıktı. 2013 senesinde kendi bünyemizde Türkiye’nin dört bir tarafında ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimlerle bu önyargıları aşmayı başardık. 2014 senesinde de bu eğitim programlarımız devam ediyor”.

Uysal ayrıca; spesifik, estetik, işlevsel ve dayanıklı ürünleriyle ön plana çıkan Surteco’nun Ar-Ge’ye büyük yatırım yaptıklarının altını çizdi. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/egitimsiz-personel-en-buyuk-sikintimiz-_120221.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!