Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

En Büyük Sorunumuz Birbirini Taklit Eden Ürünler!

Türk seramik sektörüne hizmet veren fimalardan Seramiksan’ın Satış Müdürü, M. Süreyya Çağlar, 37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da, yapı.com.tr için sektörü değerlendirdi. Çağlar, Seramik sektörünün en büyük sıkıntılarından birinin birbirini taklit eden ürünler olduğunu belirtti.

yapi.com.tr

Çağlar, Türk seramik sektöründe iç pazarın oldukça hareketli olduğunu kaydederek, kentsel dönüşüm ile beraber sektörün uzun süre hareketli geçeceğini tahmin ettiklerini söyledi.

Seramik sektörünün en büyük sıkıntılarından birinin birbirini taklit eden ürünler olduğunu belirten Çağlar, “Ne yazık ki, bizim olan Anadolu’nun o güzel desenlerini, dokularını ürünlere çok fazla yansıtamıyoruz” dedi.

Çağlar, seramik sektörünün lojistik ile ilgili sıkıntılarının da olduğunu vurgulayarak, “Üreticilerin Türkiye’nin batısında olması sebebi ile doğuya ürün nakliyesi biraz sıkıntılı ve maliyetli “ dedi.

Türk seramik sektörünün Avrupa’nın esintisi ile gittiğini söyleyen Çağlar, “Oradan bu ürünleri getirenler, bir süre sonra diğerleri tarafından taklit ediliyor” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/en-buyuk-sorunumuz-birbirini-taklit-eden-urunler_120264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!