Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Su Yalıtımı Üniversitede Zorunlu Ders Olmalı"

Mantolamada Avrupa'nın en büyük pazarlarından birine sahip olan Türkiye'nin su yalıtımına aynı önemi vermediğini söyleyen Saint-Gobain Weber Genel Müdürü Levent Gökçe; muazzam bir bilinç eksikliği olduğunu söyledi

yapi.com.tr

Saint-Gobain Weber Genel Müdürü Levent Gökçe, mantolamada Avrupa'nın en büyük pazarlarından birine sahip olan Türkiye'nin su yalıtımına aynı derecede önem vermediğini söyledi. 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık'a güvenli yapılar için yalıtımın önemi hakkında açıklamalarda bulunan Levent Gökçe, çok teknik bir konu olan su yalıtımında muazzam bir bilinç eksikliği olduğuna dikkat çekti.

Bu bilinç eksikliğinin sadece tüketicilerde değil, karar vericilerde, uygulayıcılarda ve tasarımcılarda da görüldüğüne işaret eden Gökçe, "Aslında üniversitelerde mimarlık, inşaat mühendisliği eğitimi alanların önemle bilmeleri gereken bir konu olduğu halde, Türkiye'de zorunlu ders değil" diye konuştu. Aynı zamanda İZODER'de Su Yalıtım Komisyonu'ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi olduğunu anımsatan Gökçe, odaklarına aldıkları eğitim ve yönetmelik çalışmaları hakkında da şu bilgileri verdi:

"Şu anda bir yandan Su Yalıtım Yönetmeliği'nin hızlıca çıkması için gayret ediyoruz; bir yandan da üniversitelerle irtibata geçmek için çalışmalar yapıyoruz. Yönetmeliklerin yokluğu ve bilgi eksikliği ortamında, özellikle su yalıtımında çok fazla yanlış ürünle yanlış uygulama yapıldığını görüyoruz. Yönetmeliklerin yerleşmediği ve kontrolün olmadığı bir ortamda da tüketiciyi aldatma yönünde kötü niyetli yaklaşımlar olabiliyor".

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-yalitimi-universitede-zorunlu-ders-olmali_133655.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!