Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

'Enerjiden Nasıl Tasarruf Edebiliriz'i Çok Fazla Konuşmuyoruz!

ATERMİT Endüstri Yönetim Kurulu Üyesi Levent Özgür: Türkiye büyürken, enerji tüketimi de artıyor. Biz şu an 'nasıl daha çok enerji üretibiliriz'i konuşuyoruz; 'enerjiden nasıl tasarruf edebiliriz'i çok fazla konuşmuyoruz

yapi.com.tr

"Sürdürülebilirlik, hem dünya hem de Türkiye gündeminde daha fazla yer kaplaması gereken bir konu" diyen Atermit Endüstri Yönetim Kurulu Üyesi Levent Özgür, bu anlamda aklına gelen en önemli şeyi binaların karbondioksit salınımının ve fosil yakıt kullanımının azaltılması olarak belirtti. 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık'a açıklamalarda bulunan Levent Özgür, gerekli önlemlerin alınmasıyla binalarda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjiden yüzde 90-95'lere varan oranlarda tasarruf yapmanın mümkün olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin büyürken, enerji tüketimini de artırdığına dikkat çeken Özgür, "Evet Türkiye, büyüyen bir ülke. Almanya da büyüyor, ancak enerji tüketimini de azaltıyor. Biz şu an 'nasıl daha çok enerji üretibiliriz'i konuşuyoruz; 'enerjiden nasıl tasarruf edebiliriz'i çok fazla konuşmuyoruz. Isı yalıtımı, şu an Türkiye'de çok fazla bilinen bir konu; ama bu bilgi de 'var mı, yok mu?' seviyesinde. Örneğin yüzde 40 ya da yüzde 90 enerji verimli binalar arasındaki farkı bilmiyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/enerjiden-nasil-tasarruf-edebilirizi-cok-fazla-konusmuyoruz_133649.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!