Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Dünya Kupası'na 'Güneş' Takviyesi

Güney Afrika 2010 Dünya Kupası’nın ana sponsoru olarak bir ilki gerçekleştiren dünyanın en büyük güneş paneli üreticisi Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın da ana sponsorluğunu üstlendi. Yingli Solar, Brezilya’nın dünyaca ünlü Maracana Stadyumu çatısına bin 556 adet güneş paneli entegre ederek stadyum için elektrik üretiyor.

yapi.com.tr
Dünya Kupası'na 'Güneş' Takviyesi

Dünyada 20 bölgesel ülke ofisinde 18 bin çalışanı ile hizmet veren, 7 GW’tan fazla kurulu parkı ve yıllık 2.5 GW üretim kapasitesine sahip olan ve merkezi Çin’de bulunan dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından bir oldu. Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, Almanya Bundes Liga takımlarından Bayern Münih ile başlayan futbol alanındaki sponsorluk deneyimlerini 'Dünya Kupası' ile devam ettirmekten dolayı mutlu olduklarını açıkladı.

Uğur Kılıç Dünya Kupası organizasyonunun, tüm dünyanın gözünün futbolda olduğu bir dönemde Yingli Solar olarak tüm dünyada yenilenebilir enerjinin önemine, özellikle güneş enerjisinin dünya kaynaklarını tüketmeden temiz enerjiyi daha iyi kullanmak için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu mesajını vermek için önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.  

Maracana Stadı projesi gurur veriyor

Yingli Solar panellerinin kullanıldığı en önemli ve en yeni projenin Brezilya’daki dünyaca ünlü Maracana Stadyumu olduğunu belirten Kılıç, şöyle devam etti:

“FIFA 2014 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan yaklaşık 80 bin seyirci kapasiteli stadın 2 bin 380 metrekarelik çatısına bin 556 adet YGE 60 Cell Serisi panel döşendi. Yingli Solar’ın gurur kaynağı olan proje kapsamında Maracana Stadyumu 390 kWp enerji üretimine sahip oldu. Böylece dünyanın gözlerinin futbola çevrildiği bir etkinlikte futbolseverlerde çevre ve güneş enerjisi ile ilgili bilgi ve farkındalık da yaratılmasını hedefliyoruz. Ayrıca stadyum içinde ve dışında yapacağımız etkinliklerle konuya ilginin artmasını sağlamak için çaba göstereceğiz”.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunya-kupasina-gunes-takviyesi_114751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!