Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı

TÜİK verilerine göre, inşaat sektöründe istihdam bu yılın ilk döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.3 azalış gösterdi.

yapi.com.tr/AA
İnşaat Sektöründe İstihdam Azaldı

İnşaat sektöründe istihdam, yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2.3 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri 2014 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. 

Buna göre, İnşaat Sektörü İstihdam Endeksi, bu yılın ilk döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.3 azalış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat İstihdam Endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 6.3 azaldı. 

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi, 2014 yılı ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2.3 düştü. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Çalışılan Saat Endeksi de geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7 azaldı. 

İnşaat brüt ücret-maaş endeksi yüzde 7.8 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi, bu yılın ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1.5 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Brüt Ücret-Maaş Endeksi ise geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 7.8 artış gösterdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunde-istihdam-azaldi_120645.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!