Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mimar ve Mühendisler ‘TMMOB’ye Dokunma’ Demek için Yürüdü

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) hükümet tarafından hazırlanan yeni bir torba yasa kapsamında bağımsızlığının yitirilerek faaliyetlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına tabii tutulmasına karşı Ankara’da geniş çaplı bir protesto eylemi düzenlend

yapı.com.tr
2 Mimar ve Mühendisler ‘TMMOB’ye Dokunma’ Demek için Yürüdü

Birgün Gazetesi'nin haberine göre, günler önce Türkiye’nin dört bir yanından yürüyüşe geçen binlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı bugün Ankara’da biraraya gelerek, özellikle çevre ve kent dokusuna zarar veren hukuksuz projelere karşı yürüttüğü yasal süreçlerle kamuda önemli bir yer edinen TMMOB’un işlevsizleştirilmesine karşı çıktı.

Aynı zamanda bugün gerçekleştirilen TMMOB’un 43. Dönem Olağanüstü Genel Kurul’una da katılan binlerce oda üyesi, yağma ve talan tasarısının geri çekilmesini talep etti.

Eylemde “Torbalı talana geçit yok” dövizleri dikkat çekerken, TMMOB üyeleri derelere, ormanlara, kıyılara, kentlere ve yaşam alanlarına sahip çıkmayı sürdüreceklerini söyledi.

TBMM’nin gündemine gelmesi beklenen torba yasanın onaylanması halinde TMMOB bugüne kadar yaptığı gibi davalar açamayacak, üyeleri ise yurt dışında toplantılara katılmak için dahi Çevre Bakanlığı’nın onayına tabi olacak.

Üyelere herhangi bir görüş sorulmadan tamamıyla kapalı kapılar ardında hazırlanan yasa bununla beraber TMMOB’un yapısı sil baştan değiştirilerek ve parçalanarak etkisinin azaltılması hedefliyor. Ayrıca yasa üzerine TMMOB tarafından hazırlanan yönetmelikler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca uygun görülüp onaylanmadan yürürlüğe giremeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimar-ve-muhendisler-tmmobye-dokunma-demek-icin-yurudu_128658.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • bu tmmob meslek odasımı siyasal oligarmı.her şeye her yere muhalif kurulduğundan beri aynı .ayrıştıran bir dil söylem ülkede onca doğru proje yapılır ses yok.sadece slogan atarak tarih yazdığını zannederler.eser yok.ne kadar mesleğinde başarısız adam varsa burada yönetici yazık.. YANITLA
  • MMOB davasında haklı ama,sokaklarda yürümekle netice alınmaz..Bu birlik siyasi savaş veriyor her zaman.Önce siyasi mücadeleyi terketsin.Sonra davasını komisyolarla vekillere iletsin..TMMOB çağdaş ve ülke yararına kurulmuş bir birliktir.Ama yanlış ata oynuyor..,hain bölücü katil ,vatan hainleri gibi sokaklarda yürümek bunlara yakışmıyor..Bu birlik kendi işini taşkınlık yapmadan yürütebilir.Millete değil üst yönetime sesini duyursun medenice. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!