Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TMMOB: Talana İzin Vermeyeceğiz

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu (İKK), yapılan her tür baskıya karşı doğal yaşam alanlarının talanına izin vermeyeceklerini söyledi.

yapi.com.tr
TMMOB: Talana İzin Vermeyeceğiz

Evrensel'in haberine göre, Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Ankara İl Koordinasyon Kurulu (İKK), yapılan her tür baskıya karşı doğal yaşam alanlarının talanına izin vermeyeceklerini söyledi. TMMOB binası önünde yapılan basın açıklamasında AKP’nin getirdiği torba yasa ile kentsel rantı tek merkezden yandaşlarına dağıtmak üzere “parası olana imar hakkı” tanındığı dile getirildi.

“Kentlerimize, kıyılarımıza, doğal yaşam alanlarımızın talan edilmesine izin vermeyeceğiz” pankartı taşıyan TMMOB üyeleri, “AKP yasanı al başına çal” sloganları attı.

Açıklamayı yapan TMMOB Ankara İKK Üyesi Özgür Topçu, AKP’nin TMMOB’yi rant politikalarının önünde en büyük engel olarak gördüğünü dile getirdi. TMMOB’nin her daim rantsal dönüşüme karşı çıkacağını belirten Topçu, “TMMOB ve odaları iktidarın rant amaçlı girişimlerine, özelleştirme uygulamalarına, yağmaya, talana, taşeronlaştırmaya dur dedi. İşsizlik, yoksulluk ve düşük ücrete karşı direnen işçilerin yanında oldu” diye konuştu. Topçu, TMMOB’nin AKP gericiliğine, piyasacılığına ve diktasına teslim olmayacağını vurguladı. Açıklamadan sonra TMMOB üyeleri vatandaşlara bildiri dağıttı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmob-talana-izin-vermeyecegiz_127836.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!