Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarihi Mekana Vergi Geliyor

Meclis’te görüşülen taşeron paketine yeni sürprizler geliyor.Bunların başında ise Kapalıçarşı, Galata Kulesi, Çırağan Sarayı gibi tarihi mekânların işletmecilerinin vergi muafiyetlerini kaldırmak var.

yapi.com.tr
Tarihi Mekana Vergi Geliyor

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, hükümet, önergelerle oldukça genişleyen “vergi ve taşeron” paketini son bir operasyona hazırlanıyor. Çırağan Sarayı ve Kapalıçarşı gibi tarihi mekanlarda işletmecilik yapanlardan vergi alınması planlanıyor. Bu düzenlemeye bakanlığın karşı çıktığı ve engellemeye çalıştığı belirtiliyor.

Tartışma yaratması beklenen düzenlemeler şöyle:

İşletmecilerine vergi

Hazırlanan önergede korunması karşılığında işletmeye açılan tarihi binalar ve mekanları içerecek. Bu özellikle İstanbul’daki tarihi mekanlarda işletmecilik yapan çok sayıda şirketi ilgilendirecek. Bu şirketlerin tarihi binaları korumanın yanında oldukça yüksek gelir elde ettikleri, ancak vergiden muaf oldukları belirtildi. Çırağan Sarayı, Kapalı Çarşı, Kasır ve Köşk işletmecilerinden emlak ve belediye gelirleri kanunda yer alan vergilerin alınması planlanıyor. Ancak bu düzenlemeyle ilgili pazarlıklar sürüyor. Kültür Bakanlığı bürokratlarının bu düzenlemeye karşı çıktığı ifade ediliyor. Tarihi mekanlar gelir vergisi stopajı, işveren sigorta primi indirimi, enerji desteği ve su bedeli indirimlerinden faydalanıyordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-mekana-vergi-geliyor_121505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!