Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"AR-GE Çalışmalarına Ağırlık Veriyoruz"

Kalebodur Pazarlama Müdürü Bahadır Borand, verimlilik konusuna vurgu yaparak, “AR-GE bu noktada çok önemli. Biz bu anlamda çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Daha az enerji ve su tüketimi sağlayan ürünler yaratıyoruz” diyor.

yapı.com.tr

Bu yıl 38’incisi düzenlenen Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık’a bilgi veren Bahadır Borand, “Sürdürülebilirlik konusunda en önemli şey enerjiyi en verimli kullanmak. Aynı teçhizatla iş yapış şeklimizi, süreci ve uygulamayı değiştirerek bile verimlilik elde edebiliriz. Biz bu çalışmalarımızla geçmiş yıllara oranla yüzde 30 daha fazla üretim yaptık. Böylece 7.2 milyon metreküp doğalgaz tasarrufu sağlandı. 13 bin ton karbondioksit salınımı engellendi. 38 bin ağacın sağladığı faydayı sağladık” diye konuşuyor.

Suyu da geri dönüşümlü kullandıklarını anlatan Borand, şunları söylüyor: “Bizim sektörümüz sürekli gelişen bir alan. Asıl hedef doğal malzemeyi birebir yaratmak yani ahşaba en güzel benzeyen ürünü yaratıp ağaç kesmeden en işlevsel ve doğal ürünü kavuşmak. AR-GE çalışmaları bu noktada çok önemli. Biz o anlamda ciddi yatırımlar yapıyoruz. Daha az enerji ve su tükettiğimiz ürünler yaratıyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ar-ge-calismalarina-agirlik-veriyoruz_132546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!