Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

"Yapı Sektörüne Güven Eksikliğinin Gerçek Sebepleri Var"

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık, yapı malzemeleri sektörünün çatı örgütü Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar ile sürdürülebilirlik ve yapı güvenliği konularını konuştu.

yapi.com.tr

Sürdürülebilirliğin, çok önem verdikleri bir konu olduğuna dikkat çeken Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı F. Fethi Hinginar, "İnşaat malzemesi sanayicileri ve üreticileri olarak Türkiye'deki yapı kalitesinin yükseltilmesi ve uluslararası standartlara getirilmesi, inşaat sektöründeki yasal altyapının da doğru noktada olması yönünde çalışmaları kendimize hedef edindik" dedi. Bu yıl 38'incisi gerçekleştirilen Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık'a Türkiye İMSAD'ın sürdürülebilirlik ve güvenli yapı konularındaki çalışmaları hakkında bilgi veren Hinginar; önceki yıl ilki hazırlanan 'sürdürülebilirlik raporu'nun ikincisinin hazırlıklarının devam ettiğini belirterek şöyle devam etti:

"Türkiye'de özellikle mevcut yapı stoğunun kalitesi gerçekten çok kötü. Türkiye İMSAD olarak 'Güvenli Yapılar Yol Haritası' adı altında bir çalışma başlattık ve ilk raporumuzu da kamuoyuna sunduk. Şu anda bu çalışmanın ikinci aşamasındayız. Artık birçok platformda da eksikliği kabul edilen yapı sektörüyle ilgili yönetmeliklerin ve yasal altyapının eksikliği ve uyumsuzluğu konularına da el attık".

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapi-sektorune-guven-eksikliginin-gercek-sebepleri-var_132463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!