Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"Yeşil Çatılar Önümüzdeki Günlerde Daha Çok Konuşulacak"

BTM Kurucusu Levent Ürkmez, sürdürülebilirlik, çevre dostu malzemeler ve binalarda güvenli malzeme kullanımının sadece ülkemizin değil, dünyanın geleceğiyle ilgili bir konu olduğuna dikkat çekti, "Yeşil çatılar ilerki günlerde daha çok konuşulacak" dedi

yapi.com.tr

Sürdürülebilirlik, çevre dostu malzemeler ve binalarda güvenli malzeme kullanımı konularının sadece ülkemizin değil, dünyanın geleceğini de yakından ilgilendirdiğine işaret eden BTM Kurucusu Levent Ürkmez, "Dedelerimizden, babalarımızdan dünyamızı nasıl teslim aldıysak; en azından o şekilde çocuklarımıza ve torunlarımıza teslim etmeliyiz" diye konuştu. 38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) Genel Müdürü Tolga Türkanık'a açıklamalarda bulunan ve sürdürülebilirliğin malzeme üretimi, hammaddeler, enerji kullanımı gibi farklı boyutlarına dikkat çeken Ürkmez, "Biz BTM olarak hem çevre dostuyuz; hem de sürdürülebilir birçok çalışmanın içindeyiz. Örneğin Türk Teknoloji Geliştirme Vakfı ve İSKA ile ortak yatırımlarımız var; eko verimlilik kapsamında inovatif çözümler üzerinde çalışıyoruz" dedi.

BTM'nin 'yeşil çatılar'a odaklanan çalışmalarına değinen ve "Bunlar, çevreyi koruduğu gibi, hava kirliliğini önleyen, gaz salınımını düşüren sistemler" diyen Ürkmez; Türkiye'de henüz birkaç firmanın bu alan üzerine yoğunlaşmasına karşılık ilerki günlerde çok konuşulacak bir konu olduğunu sözlerine ekledi. Sürdürülebilirlik ve güvenli yapılar için su ve ısı yalıtımının önemine de vurgu yapan Ürkmez, "Su yalıtımı olmayan binalar, ilk 10 yılda dayanma gücünün yüzde 68'ini kaybediyor. Aynı şekilde ısı yalıtımı yaptırılmadığı için yıllık enerji kaybımız da 10 - 12,5 milyar dolara karşılık geliyor" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yesil-catilar-onumuzdeki-gunlerde-daha-cok-konusulacak_133312.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!