Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Berkay Somalı / Altensis Kurucu Ortağı, Yeşil Bina Danışmanı, LEED AP, BREEAM Denetçisi
Altensis Kurucu Ortağı, Yeşil Bina Danışmanı, LEED AP, BREEAM Denetçisi Berkay Somalı, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, University of Texas at Austin’de proje yönetimi yüksek lisansı yaptı. Amerika’nın en büyük inşaat ve proje yönetim firmalarından biri olan Turner Construction’da çevre dostu yapıların inşaat yönetimi projelerinde çeşitli görevlerde çalışan Somalı, inşaat yönetimi yaptığı yeşil bina projelerinin gerek tasarım gerekse de sahalarında önemli görevler aldı.

Turner’daki son yıllarında özellikle yeşil bina projelerindeki elektromekanik sistemlerin teknik değerlendirilmesi ve satın alınmasıyla ilgilenen Somalı, Turner’dan ayrılmasının ardından bir süre fotovoltaik sistem tasarımı ve uygulaması yapan Meridian Energy Systems firmasında Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

2008’de Türkiye’ye dönüş yapan Somalı aynı yıl içinde Altensis firmasını kurdu. Somalı, halen Altensis bünyesinde Türkiye’nin en prestijli kuruluşlarına yeşil bina, kurumsal sürdürülebilirlik stratejileri ve enerji verimliliği konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/berkay-somali-altensis-kurucu-ortagi-yesil-bina-danismani-leed-ap-breeam-denetcisi_96585.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!