Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Mehmet Serkan Emin / Makine Mühendisi, Enerji Yöneticisi, Kurucu Ortak | BES Enerji Danışmanlık
Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Serkan Emin, dünyanın en büyük pompa sistemleri üreticilerinden olan Grundfos’da ilk olarak endüstri segmentinde, daha sonra ticari binalar HVAC sistemleri segmentinde enerji verimliliği alanında mühendis ve yönetici olarak çalıştı. Bu alanda dünyada öne çıkan gelişmeleri ve Türkiye’deki başarı hikayelerini paylaşmak amacı ile birçok teknik seminer ve yurtdışı örnek uygulama ziyareti organizasyonunda görev alan Emin, Türkiye’de enerji verimliliği ile ilgili mevzuatın olgunlaşmaya başlamasına paralel olarak hem sanayi hem de bina alanında sertifikalı enerji yöneticisi ünvanını aldı.

2009 yılında BES Enerji firmasında, yeni yapılacak binalarda enerji simülasyonu ve mevcut binalarda enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik projelerinden sorumlu olarak çalışmaya başlayan Emin, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi’nin (USGBC) değerlendirme ve sertifikalandırma sistemi olan LEED’in akredite profesyonel (LEED AP) unvanını kazandı.

Halen Türkiye’nin sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten prestijli kuruluşlara “yeşil bina”, “kurumsal sürdürülebilirlik stratejileri” ve “enerji verimliliği” konularında danışmanlık hizmetleri sunan Emin, Bahçeşehir Üniversitesi’nde bina enerji modellemesi alanında ders veriyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/mehmet-serkan-emin-makine-muhendisi-enerji-yoneticisi-kurucu-ortak-bes-enerji-danismanlik_96579.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!