Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Belinda Tato - Jose Louis Vallejo / Mimar, Kent Plancısı, Kurucu Ortak [ecosistema urbano], İspanya
Belinda Tato ile Jose Luis Vallejo, mimarlık ve kent planlama eğitimlerini Londra Bartlett Üniversitesi ve Madrid Üniversitesi’nde tamamladı.

2000 yılında kurdukları [ecosistema urbano], İspanyol hükümeti tarafından finanse edilen bir girişim. Kenti karmaşık bir kavram olarak ele alan ve mimarlık, kentsel planlama, mühendislik ve sosyolojiye yönelik bilgi alanlarını birlikte kullanarak tasarım yapan bu ofisin, ilgi alanı ise “yaratıcı kentsel sürdürülebilirlik” olarak tanımlanıyor. “Eko-teknolojik kentler” üzerine araştırma ve tasarımlar yürüten ekip, [ecosistema urbano] çatısı altında yeni iletişim teknolojilerini yaratıcı kentsel sürdürülebilirliğin bir parçası haline getiren ecosistemaurbano.tv’nin de yaratıcısı.

[ecosistema urbano] ekibi Harvard, Yale, Toji ve Iberoamericana Üniversitelerinde ve RIBA’nın de aralarında bulunduğu kurumlarda eğitmenlik yaptı ve konferanslar verdi. 2000 yılından bu yana 30’un üzerinde ödül kazanan Tato ve Vallejo, Holcim Vakfı’nın “Sürdürülebilir Tasarım” ödülüne (2005), AA’in “Çevre, Ekoloji ve Sürdürülebilirlik Araştırma Ödülü”ne (2006), AR Ödülü’ne (2007), Arquia Próxima Vakfı “Yeni Nesil” ödülüne (2008) ve yine Holcim Vakfı tarafından verilen “Sürdürülebilir Mimarlık” Gümüş Ödülüne (2009) layık görüldü.


http://www.yapi.com.tr/haberler/belinda-tato---jose-louis-vallejo-mimar-kent-plancisi-kurucu-ortak-ecosistema-urbano-ispanya_96574.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!