Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Borusan EnBW Enerji Yenilenebilir Enerjiye 1,3 Milyar Dolar Yatıracak

Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Acarla, "2013-2014 yıllarında ağırlıklı olarak rüzgar enerjisi santralleri olmak üzere, yenilenebilir enerji alanında yaklaşık 1,3 milyar dolar düzeyinde yatırıma başlamış olacağız" dedi.

yapi.com.tr / AA
Borusan EnBW Enerji Yenilenebilir Enerjiye 1,3 Milyar Dolar Yatıracak

Tekirdağ'da 22 rüzgar türbini ile 50 megavat toplam kurulu güce sahip olması planlanan Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali'nin (RES) temeli atıldı. Maksutlu köyünde düzenlenen temel atma töreninde konuşan Borusan EnBW Enerji Genel Müdürü Mehmet Acarla, rüzgar enerjisine yatırımlarının devam ettiğini söyledi. Yenilenebilir enerji alanında da yatırımlar yapacaklarını aktaran Acarla, "2013-2014 yıllarında ağırlıklı olarak rüzgar enerjisi santralleri olmak üzere, yenilenebilir enerji alanında yaklaşık 1,3 milyar dolar düzeyinde yatırıma başlamış olacağız. Balabanlı RES'i 2014 yılı sonunda devreye almayı planlıyoruz" diye konuştu.

Balabanlı RES projesinin ardından İzmir, Çanakkale, Bursa ve Mersin'de de RES'ler kurulacağını bildiren Acarla, şunları kaydetti:

"Balabanlı RES'i takiben devreye alınacak ilk santralimiz, İzmir Kemalpaşa'daki 30 megavatlık Fuat RES Projesi olacak. Her biri 50 megavat kurulu güce sahip olacak diğer santrallerimiz, Çanakkale, Bursa ve Mersin'de kurulacak. 2014 yılında da Türkiye'nin en büyük rüzgar enerjisi santrallerinden biri olması planlanan 138 megavatlık Saroz projesine de başlayacağız. Rüzgar enerjisinde orta vade 455 megavat uzun vadede ise bin megavatın üstünde bir rüzgar kurulu gücüne ulaşmayı öngörüyoruz".

http://www.yapi.com.tr/haberler/borusan-enbw-enerji-yenilenebilir-enerjiye-1-3-milyar-dolar-yatiracak_112472.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!