Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Şantiyelerde Merdiven Altı Yapı Ürünleri Kullanılıyor”

36.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da Dow Bina Çözümleri Satış Müdürü Gökhun Kurt ile bir araya geldik. yapi.com.tr için yapı sektörünü değerlendiren Kurt, yaşadıkları en büyük sorunun denetim eksikliği olduğunu dile getirdi.

yapi.com.tr

36.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’da sorularımızı yanıtlayan Gökhun Kurt yapı sektöründe yaşanan sorunlara değindi. Piyasada denetim problemi yaşandığını söyleyen Kurt, “Şantiyeler uygulamalarda merdiven altı ürünleri seçiyor. Bunun önüne geçmek için denetim arttırılmalı. İnşaatlardan alınan numuneler incelenmeli ve gerekli noktalarda yaptırımlar uygulanmalı” dedi.

Kentsel dönüşüm uzun vadede kazandıracak

Kentsel dönüşüm sürecinin yapı sektörüne etkilerini değerlendiren Kurt, “Dönüşüm sürecinde yaşanan bekleme yüzünden sektör yavaşladı. Ancak uzun vadede kentsel dönüşüm yapı sektörünü sürükleyecek” dedi.

Uygulamalar son dakikada yapılıyor

Çevreye duyarlı üretim yaptıklarını dile getiren Kurt, gerek fabrika aşamasında gerekse ürünlerinde sürdürülebilirlilik kavramına önem verdiklerini ifade etti. 2007’de gelen yasal zorunluluklara uyan ilk şirketin Dow olduğunu söyleyen Kurt, “ Dilovası fabrikamızda izin verilenden daha az baca gazı emisyonu oluyor. Ancak piyasadaki diğer şirketler yasal zorunluluk olmadan çevre için adım atmıyor. Uygulamalar ve düzenlemeleri son dakikaya bırakıyorlar” diye konuştu.http://www.yapi.com.tr/haberler/santiyelerde-merdiven-alti-yapi-urunleri-kullaniliyor_108673.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!