Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"İzmir de Teşvik Kapsamına Alınmalı"

Özbosan Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri kurucusu Ahmet Özçelik, "Bir Bursa, Gaziantep düşünülürse, İzmir biraz geri kaldı. Şimdi Manisa bile İzmir’i geçti" diyerek, İzmir'in de 'teşvik' kapsamına alınması gerektiğini söyledi.

yapi.com.tr
"İzmir de Teşvik Kapsamına Alınmalı"

Bu yıl 18.'si gerçekleştirilen Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'de yapi.com.tr'nin sorularını yanıtlayan Ahmet Özçelik, Türkiye'de kapı sektöründe yer aldıkları ilk fuarın 1994 yılında yapılan İzmir Enternasyonal Fuarı olduğunu anısatarak, bir İzmir firması olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir'e katılmalarını bir kendileri için bir 'prestij' olarak değerlendirdi. "İzmir'de para kazandık; buraya bir katkımız olmalı" şeklinde konuşan Özçelik, fuarın, aynı zamanda bayileriyle de bir araya geldikleri bir platform işlevi gördüğünü kaydetti. Kendisi çocukken nüfusu 300 bin olan İzmir'in bugün 4 milyon kişinin yaşadığı büyük bir şehir olduğunu belirten Özçelik, yoğun göç alan İzmir'in de 'teşvik' kapsamında olması gerektiğini savundu.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sarmal kepenk üreticisi

Özçelik, faaliyetinin ilk yıllarında sadece boru profil imalatçısı olan Özbosan'ın değişen piyasa şartlarına göre üretim hattını otomatik kapı ve kepenk sistemlerinde düzenlediği ve geliştirdiğine işaret ederek, galvaniz çelik saçtan üretilen motorlu kepenk sisteminin Türkiye'deki ilk ve en büyük üreticisi olduklarını anımsatarak, "10 adet kepenk çekme ve profil makinesi, çift elektrostatik toz boya fırınımız ile 12 bin 500 adet üretim kapasitemiz ile Avrupa standartlarında üretim yapıyoruz. 200 km/saat rüzgar testi sertifikamız ve ayrıca sarmal kepenk yangın testi sertifikamız var" dedi.


Önceliklerinin müşteri memnuniyeti olduğunu belirten Özçelik, 2 yıl ürün garantisi, 10 yıl mekanik yedek parça güvencesi, 5 yıl motor üretici firma garantisi verdiklerini kaydetti. Tüm Türkiye'de olduklarını ve şu an ellerinde 1000 civarında kepenk siparişi olduğunu açıklayan Özçelik, Afganistan'daki Amerikan birliklerinden Almanya ve Fransa'ya kadar ürün verdiklerini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-de-tesvik-kapsamina-alinmali_102597.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!