Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Mimarlara ve Proje Firmalarına Sınırsız Kullanım Özgürlüğü Sunuyor

Kurulduğu 1982 senesinden bu yana kendini sürekli geliştiren ve yenileyen Özkul firması, 25. Yapı Fuarı Ankara kapsamında; mimarlara ve proje firmalarına sınırsız kullanım özgürlüğü sunan ürünlerini tanıttı.

Mimarlara ve Proje Firmalarına Sınırsız Kullanım Özgürlüğü Sunuyor

Kurulduğu 1982 senesinden bu yana kendini sürekli geliştiren ve yenileyen Özkul firması, 25. Yapı Fuarı Ankara kapsamında; Terrazzo olarak da adlandırdıkları yer döşemesi ürünlerinin renk ve ebat olarak çeşitliliğini sergiledi, kumlama ve patinatolu fırçalı yüzey şekli alternatiflerinin de mimarlara ve proje firmalarına sınırsız kullanım özgürlüğü sağladığını hatırlattı. Özkul Beton Elemanları A.Ş. İthalat ve İhracat müdürü Yusuf Öztürk ile söz konusu ürünlerin temel özellikleri ve kullanıcılara sağladığı avantajlar hakkında bir söyleşi gerçekleştirdik.

Özkul Beton Elemanları ve Özkul’un ürün gamı hakkında öncelikle kısa bir bilgi alabilir miyiz?

Özkul Beton Elemanları, 1982 yılında kurulan ve bugüne kadar gücüne güç katarak gelen sektörün en modern ve teknoloji parkı en geniş firması. Firmamızın üretim alanı, çeşitli ebatlarda Suni mermer Yer döşemeleri, Merdiven basamakları, Prekast dediğimiz mimari detay elemanları, Park Bahçe Elemanları, Tretuvarlar, Kilitli parkeler ve Bims Blok Elemanları. Yaklaşık 500 çeşit değişik kalıplarda üretilen ürün yelpazesine sahibiz.

Bu fuarda ön plana çıkardığınız bir ürününüz var mıdır?

Yapı Fuarı Ankara kapsamında ön plana çıkardığımız ürünlerimiz Terrazzo olarak da adlandırdığımız yer döşemesi ürünlerimizin renk ve ebat olarak çeşitliliğinin yansıtılmasının yanı sıra bu ürünlerin tamamlayıcı mimari unsurları olan merdiven basamakları, harpuşta ve latalarının da görsel zenginliğini değerli dost ve müşterilerimizin beğenisine sunmak. Bir diğer amacımız ise bu ürünlerin tümünde renk ve ebat çeşitliliğinin yanında, kumlama ve patinatolu da dediğimiz fırçalı yüzey şekli alternatiflerinin de mimarlara ve proje firmalarına sınırsız kullanım özgürlüğü sağlayacağını bir kez daha hatırlatmak.

Ayrıca ürünlerimizin üretiminden sonra istenirse üzerine uygulanan kumlama yöntemi sayesinde ürün tamamen kumlamalı olabileceği gibi ürünün üstüne istenilen desen ve şekil de yansıtılabiliyor. Bu üretim için çok zengin desen kalıbı portföyümüz mevcut.

Bununla birlikte yenilik olarak kentsel alanlardaki merdiven basamaklarının kaydırmazlık özelliğini sağlamak için kumlama yöntemini rıht dediğimiz dikey kısımlarına çeşitli görsel baskılamalar yaparak toplumsal mesajlar verebiliyoruz.


Bahsettiğiniz görsel baskılamaya yönelik bir uygulama mevcut mudur?

Ankara’da bir lise edebiyat Öğretmeninin tasarladığı ‘Edebiyat Sokağı’ adlı projesinde gerçekleştirdik. Kumlama teknolojisiyle ‘Kaldırımlar’ şiirini basamakların rıht dediğimiz dik kısımlarına yazdık. Şimdi merdivenleri kullananlar bir yandan da şiiri de okuyabiliyorlar.

Biraz önce, ürünlerinizin desen oluşturma anlamında esneklik özelliğinden bahsettiniz. Bu esneklik boyut konusunda da sağlanabiliyor mu?

ÖZKUL olarak sektörde en geniş ve en güçlü makine parkına sahip olmamızın ana nedeni, bu esnekliği değerli müşterilerimize sunmak.  Elbette bunu başarabilmek için tesis ve makinaların yeterli olamayacağının bilincindeyiz. Bunun yanında konusunun uzmanı teknik ekibimiz, bilgi birikimimiz, kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ile birlikte firmamıza güvenen, inanan dostlarımız dediğimiz geniş bir müşteri portföyümüzün olması bizim bu konuda en şanslı olduğumuz yanlar.

Proje odaklı yaptığımız işlerde standart imalatlarımızın yanı sıra mimarların tasarım önerilerini ve özgün renk taleplerini elimizden geldiğince karşılamaktan memnuniyet duyuyoruz

Ürünlerinizin, sunduğu temel ayrıcalıklar ve benzerlerinden farkı nedir? 

  • Öncelikle çevre dostu bir ürün üretiyoruz. Ürünlerimiz tamamen doğal hammaddeler ile üretildiğinden insan sağlığına herhangi bir zararı yoktur.
  • Yerinde yeniden silim metodu sayesinde uzun yıllar sonra bile ilk günkü görünümüne kavuşturulabilen geri kazanımı mümkün bir üründür.
  • Çok yüksek miktarlardaki taleplere makine parkımız ve kürleme sistemimiz sayesinde çok kısa sürede cevap vererek projelere hız kazandırıyoruz.
  • Bu yüksek miktarları da tamamen homojen nitelikte, renk farklılıklarına izin vermeden üretebiliyoruz.
  • Yer döşemesi ürünlerinin tamamlayıcı mimari detaylarını da kalıplarımız yardımı ile üç boyutlu olarak üretebiliyoruz.
  • Ürünlerimiz yanmaz ve anti statik ürünler olduğundan da önemli bir avantaja sahiptir.
  • Son olarak sınırsız renk ve desen seçenekleri ile muadillerine göre fiyat avantajlarının olması ürünlerimizi tartışmasız ön plana çıkarıyor.

Biliyorsunuz bu yıl Yapı Fuarı Ankara’da yeni mekanında. Bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz, nasıl bir geri dönüşü oldu sizin için?

Yeni fuar alanı, önceki fuar alanına göre çok daha düzenli ve ferah, aralarında çok ciddi fark var. Fuarın ilk gününden itibaren yurt dışından gelen ziyaretçiler oldu, bu oldukça memnuniyet verici. Fuarlar aracılığıyla ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. Ayrıca Ankara bildiğiniz üzere Türkiye’nin başkenti ve Anadolu’nun lokasyon olarak da merkezi. Bizce böyle bir fuar merkezini fazlasıyla hak ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlara-ve-proje-firmalarina-sinirsiz-kullanim-ozgurlugu-sunuyor_102380.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!